ua en ru

У РФ лікаря засудили до 3 років колонії за ігнорування дзвінка потопаючих дітей

У РФ лікаря засудили до 3 років колонії за ігнорування дзвінка потопаючих дітей Фото: Врятовані діти на озері в Карелії

Фельдшера з Карелії посадять в колонію з відстрочкою виконання покарання

У Республіці Карелія (РФ) фельдшера Ірину Щербакову, яка у червні 2016 року проігнорувала дзвінок тонучої на Сямозері дитини, засудили до трьох років колонії з відстрочкою виконання покарання. Про це повідомив Суоярвський районний суд, передає "Дождь".

Ірину Щербакову визнали винною за ст. 293 Кримінального кодексу РФ і посадять в колонію після того, як її доньці виповниться 14 років, - через три роки.

Повідомляється, що 18 червня 2016 року фельдшер Щербакова не відреагувала на дзвінок 12-річного хлопчика. Вона була на чергуванні, однак не сповістила про виклик служби порятунку. За даними слідства, через недбалість Щербакової рятувальники не встигли вчасно розпочати операцію, через що діти, які потребували допомоги, загинули.

Перед тим, як слідство висунуло версію, в МОЗ Карелії пояснили, що фельдшер прийняла дзвінок дитини за жарт. Сама Щербакова частково визнала вину.

Прокуратура вимагала засудити жінку до чотирьох років колонії, в той час як захист підсудної наполягав на виправдувальному вироку.

На озері Сямозеро в Пряжінськім районі в республіці Карелія перекинулися два човни, які брали участь в турпоході. На трьох плавзасобах перебували 47 дітей і четверо дорослих інструкторів. Під час походу по озеру човни перекинулись і затонули, в результаті 11 дітей і один викладач загинули. Пізніше повідомили, що загинуло 15 осіб. У справі про загибель дітей в Карелії був заарештований директор оздоровчого табору "Парк-готелю "Сямозеро" і затримані кілька осіб.

До речі, слідчий комітет РФ назвав імена десяти загиблих від вибуху в метро Петербурга.