ua en ru

Яскравий приклад: блогер оцінив масштаби тіньової економіки

Яскравий приклад: блогер оцінив масштаби тіньової економіки Фото: Зарплата (РБК-Україна)

У мережі порівняли офіційну і реальну зарплати

У мережі порівняли реальні заробітні плати в Україні з офіційними. Про це написав відомий український блогер та журналіст Денис Казанський на своїй сторінці в соцмережі Twitter.

Він зазначив, що за наведеним прикладом можна оцінити масштаби тіньової економіки в країні.

"Зустрів знайомого. Він каже: офіційно отримую мінімалку 3500, насправді дохід в місяць 70 тисяч гривень (робота + неоформлений бізнес). Добре на цьому прикладі оцінювати масштаби тіньової економіки", - написав журналіст.

Яскравий приклад: блогер оцінив масштаби тіньової економіки

Скріншот поста (twitter.com/den_kazansky)

Проте деякі користувачі мережі не погодилися з журналістом, зазначивши, що випадок з його знайомим одиничний.

"У нас сімейний бізнес, працює близько двадцяти чоловік, всі оформлені, платимо податки, узагальнювати не треба, 70 тис. зар.пл. - одиничний випадок, зараз основна маса платить податки (моє коло спілкування)", - зазначили в коментарях під публікацією.

Яскравий приклад: блогер оцінив масштаби тіньової економіки

Скріншот коментарів twitter.com/den_kazansky)

До речі, ГФС виявила 3,5 тис. нелегальних працівників з початку року.

З початку 2017 року Державна фіскальна служба виявила 3,5 тис. співробітників, які працювали нелегально. Про це повідомляє прес-служба ГФС.

Порушення при виплаті зарплати були зафіксовані у 60% перевірених роботодавців. До бюджету донараховано понад 559 млн гривень податку на доходи фізичних осіб, близько 112 млн гривень єдиного внеску та понад 28 млн гривень військового збору.

Крім цього, фахівці ГФС у складі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створених за ініціативою місцевих органів виконавчої влади, здійснювали обстеження виробничих, торгових приміщень юридичних і фізичних осіб, місць здійснення підприємницької діяльності, а також проводили роз'яснювальну роботу з роботодавцями

За результатами цих заходів суб'єкти господарювання додатково уклали близько 34 тис. трудових угод зі своїми найманими працівниками.

Також за вказаний період погашено заборгованість по заробітній платі в сумі 1 664,5 млн гривень. До бюджету надійшло 214,7 млн гривень податку на доходи фізичних осіб та 567 млн гривень єдиного внеску.