ua en ru

У Росії заарештували вчителя за вірш про Україну

У Росії заарештували вчителя за вірш про Україну Фото: Олександр Бившев

Проти Олександра Бывшева, який підтримує Україну, порушили нову кримінальну справу

У Росії завели справу на колишнього вчителя німецької мови Олександра Бывшева через вірші про Україну. Як розповів сам педагог, вранці 17 січня до нього додому прийшли троє співробітників Центру протидії екстремізму, які пред'явили постанову про порушення кримінальної справи за частиною 1 статті 282 Кримінального кодексу РФ "Збудження ненависті або ворожнечі".

"Звинувачення пов'язано з моїм віршем "На незалежність України", який я опублікував 22 лютого 2015 року на своїй сторінці "ВКонтакте". На думку слідчих, вірш є нищівним для російського народу, хоча, на мій погляд, воно абсолютно нешкідливим", - заявив Олександр у коментарі "Новій газеті".

Колишній вчитель середньої школи в Орловській області також додав, що його квартиру обшукали і "в якості речових доказів" забрали ноутбук і флешки.

Зазначимо, що це не перша справа для вчителя з селища Кроми. У липні 2015 року його засудили до 300 годин виправних робіт за вірш "Українським патріотам". У ньому він закликав українців боротися за Крим. Також чоловіка позбавили права викладати.

Раніше у Росії педагог розсміявся в обличчя Путіну на питання про зарплату вчителя.