ua en ru

У Росії помер відомий письменник

У Росії помер відомий письменник Фото: Володимир Маканін (lib.tpu.ru)

Останні кілька років письменник хворів

Помер письменник Володимир Маканін. Він помер у віці 80 років. Маканін автор романів "Дві сестри і Кандинський" і "Андеграунд, або Герой нашого часу".

Повідомляється, що похорони відбудуться 3 листопада недалеко від його будинку на сільському кладовищі в селищі Червоний під Ростовом-на-Дону, передає видавництво "Ексмо".

Володимир Маканін був лауреатом численних літературних премій, зокрема "Велика книга", "Російський Букер", італійської "Пенне", Європейської премії з літератури, німецької Пушкінської премії фонду Тепфера, премії "Ясна Поляна". Останні кілька років Володимир Маканін хворів, відзначає РИА Новости. У нього письменника дружина, дві дочки, двоє онуків і правнука або правнучка.
У 1965 році був опублікований перший роман Маканіна "Пряма лінія". Потім були "Голоси", "Громадянин втікач", "Ключар і Алимушкин", "Антилидер", "Лаз", "Стіл, покритий сукном з графином посередині", "Кавказький полонений".

Математик за першою освітою, він з'єднував у своїй прозі холодну ясність думки і гарячість серця. Він створив унікальний мистецький світ, що став предметом багатьох дисертацій".

Твори Маканіна перекладені на німецьку, французьку, італійську, іспанську, англійську, японську та китайську мови.

Нагадаємо, що Джоан Роулінг розповіла про походження символу "Дарів Смерті".