ru ua

У Росії помер знаменитий оперний співак Олександр Ведерніков

У Росії помер знаменитий оперний співак Олександр Ведерніков Фото: Олександр Ведерніков (YouTube/Фонд Олени Образцової)

Золотий бас пішов з життя на 91-му році життя

В РФ помер легендарний радянський і російський оперний та камерний співак, колишній соліст Великого театру Росії, народний артист СРСР Олександр Ведерніков. Про смерть співака повідомив його син, диригент Олександр Ведерніков-молодший, передає ТАСС.

Трагедія сталася 9 січня. Співак помер на 91-му році життя. Причина смерті поки не повідомляється.

Олександр Ведерніков народився 23 грудня 1927 року в селі Мокіно Вятської губернії (Росія). Був двічі одружений, батько трьох дітей.

З 1958 по 1990 рік він був солістом Великого театру, а потім працював там же консультантом з вокалу. У 1956 році Ведерніков удостоївся золотої медалі першої премії на Міжнародному конкурсі імені Шумана у Берліні. З 2008 року був художнім керівником театру "Російська опера" в Москві.

Популярність йому принесло виконання партії Івана Сусаніна в однойменній опері Михайла Глінки. Він також виконував такі оперні партії, як Фарлаф в "Руслані і Людмилі", Кутузов в "Війні і світі", Дон Базіліо в "Севільському цирульнику", Рамфіс в "Аїді" та інші.

Відео: Олександр Ведерников (YouTube/Фонд Олени Образцової)

Співак виступав у театрі La Scala, гастролював за кордоном. У його дискографії понад 30 платівок з романсами, піснями і аріями.

Ведерніков володів найнижчим чоловічим співочим голосом – басом.

До речі, стало відомо, якою хворобою страждав колишній зять Тимошенко.