До "скрепів": Росіяни хочуть повернути Керчі візантійську назву

Росіяни хочуть повернути Керчі візантійську назву
Фото: Історичні пам'ятки часів Пантікапея

Ініціатива про "історичне" перейменування міста поки що не знайшла підтримки

Російські активісти, яким, очевидно, не дає спокою пошук горезвісних православних "скрепів", запропонували повернути окупованого міста Керчі історичну назву Пантікапей.

Як повідомляє кримськотатарське агентство QHA, з такою ідеєю вони виступили на сайті організації "Російська громадська ініціатива", отримавши підтримку двох осіб, у той час як чотири людини віддали голоси "проти" перейменування.

"Столиця стародавньої Боспорської держави, нинішня Керч, почала свою історію під ім'ям Пантікапей, що в перекладі означає "рибний шлях". Цим ім'ям звуть її історики, філософи та мислителі античності аж до Стефана Візантійського у VI столітті", - йдеться в супровідному тексті до листа активістів.

Кримськотатарські журналісти також нагадали, як у грудні 2016 року у відповідь на ініціативу депутатів місцевих органів самоврядування з сіл Мирне (Сарайли-Кият) і Білоглінка (Аташ-Кият) Сімферопольського району про повернення цих населених пунктах історичних кримськотатарських назв член "парламенту" Криму Наталія Крижко закликала "посадити їх на баржу і втопити в Чорному морі".

До речі, напередодні стало відомо, що в Криму дитячі садки перетворюють в "полігони".

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся