ru ua

Росіянка розповіла про роботу "фабрики тролів"

Росіянка розповіла про роботу "фабрики тролів" Фото:"Фабрика тролів" не мала спецвідділу по Україні (nexofin.com)

Блогер Ольга Мальцева, яка більше року пропрацювала в компанії "Інтернет-дослідження" в Санкт-Петербурзі, заявила, що найбільше "тролі" пишуть про Україну

Дівчина працювала у відділі блогів компанії, яка поширює в мережі неосяжну кількість проплачених прокремлівських постів і коментарів, передає "Радіо Свобода".

"Писали по 12 постів в день. Спочатку було по десять, а потім стало по 12, на політичні теми, і різні коментарі. Коментарі були як на соціальні, так і на політичні теми. Будь-які можна було писати. Писали в ЖЖ. Це було поширення в ЗМІ інформації у певному ракурсі. В якому було потрібно. Поширення певної думки про політичну обстановку в країні (Росії. – Ред.) і в Україні", - розповіла Мальцева.

При цьому блогер зазначила, що окремого відділу на "фабриці тролів", який займається суто Україною, немає.

"Там у всіх відділах розглядається і українська історія, і Росія, і Сирія. На той момент, напевно, було все-таки більше за обсягом, але в якийсь період, коли в Сирії загострювалася обстановка, дуже багато було Сирії. Але більше все ж було по Україні", - зазначила вона.

За словами Мальцевої, за всіма співробітниками стежили і контролювали їх роботу, примушуючи в обов'язковому порядку проходити процедуру перевірки на детекторі брехні.

"Все моніторилося, був введений жорсткий контроль, аж до того, що кожен поверх закрили. Якщо ти працюєш на третьому поверсі, а я працювала на третьому, то на інший поверх ти ніяк не можеш зайти. Всі соцмережі моніторились, все, що ти викладаєш, твоя листування, можливо, навіть прослуховували телефонні розмови", - сказала вона.