"Осінь патріарха": Російський історик пояснив популярність Путіна в РФ

Російський історик пояснив популярність Путіна в РФ
Фото: Путін популярний в РФ

За словами професора, в Росії практично відновлена монархія

Більшість росіян підтримують Володимира Путіна, так як гордість для їх складають не досягнення науки і мистецтва, а завоювання. Про це заявив відомий російський історик, професор Європейського університету Санкт-Петербурга Євген Анісімов.

В інтерв'ю латвійському виданню DELFI він сказав, що ідея російської імперськості є елементом національної ментальності.

"Це уявлення про те, що простору повинно бути багато. Для російської свідомості простір - це найбільше багатство. Не досягнення науки і мистецтв, а завоювання складають гордість. Цей простір має неодмінно розширюватися. І поганий той російський государ, який цього не зробив. Чому так відбувається - важко сказати", - зазначив історик.

Він також звернув увагу на так звану "психологію переможців".

"Я навіть не уявляю, що було б з СРСР, якщо б не було Великої Вітчизняної війни. Вона дуже сильно зміцнила режим, тому що відчуття простору і перемоги повинні весь час бути присутнім. І 1991 рік для величезної кількості людей в Росії - це поразка і дуже важко переживається. Це як Версальський мир. Тому величезні маси людей підтримують Путіна, бо він повернув Росію на колишній тренд", - підкреслив Анісімов.

"Ми стоїмо на порозі епохи, яка називається "осінь патріарха": вічний президент, вічна система влади і все, що з нею пов'язано", - резюмував він.

Раніше побіжний депутат з РФ розповів, чому росіяни зійшли з розуму.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся