ua en ru

Російський опозиціонер розкритикував Онищенко

Російський опозиціонер розкритикував Онищенко Фото: Обкладинка доповіді Яшина (Скріншот)

Ілля Яшин назвав Онищенко представником оточення Януковича

Російський опозиціонер Ілля Яшин у своїй доповіді "Кремлівська гібридна агресія" називає Олександра Онищенка яскравим представником оточення Януковича, яке блокує розвиток України та проведення реформ. У доповіді Яшин вказує на олігарха як інструментарій гібридної агресії РФ, який включає в себе пропаганду, підкуп.

"Онищенко давно пов'язує з Януковичем економічне партнерство. У Києві його називають ключовим олігархом у сфері газовидобутку. Після втечі Януковича його наближений Онищенко фактично став власником газодобувних активів, серед яких фірми "Надра Геоцентр", "Хас", "Карпатнадраінвест", "Пласт", "Карпати Надра Інвест", "Газовий альянс", "Природні ресурси" і ряд інших компаній. Влітку 2016 року Олександр Онищенко потрапив під підозру у створенні схем незаконної реалізації газу і став фігурантом кримінальної справи за статтею "Розкрадання державного майна в особливо великих розмірах". За даними правоохоронних органів, його компанії завдали державі збитків у розмірі 3 млрд гривень.

"Справа Онищенко" ілюструє, як збігаються інтереси українських кримінальних олігархів та Кремля. Повернення України в сферу кремлівського впливу вигідно і Путіну, і бізнесменам начебто Онищенко. Пропаганда Кремля і гроші олігархів б'ють по однієї мети — нової української влади.", - пише Яшин.

Повний текст доповіді доступний за адресою.

Нагадаємо, раніше відомий професор назвав політика з кращим знанням української.