ua en ru

Російський режисер спростував європейське майбутнє України

Російський режисер спростував європейське майбутнє України Фото: Андрій Кончаловський (cancunissimo.com)

Андрій Кончаловський заявив, що українці не зможуть жити без Росії

Якщо Крим – це територіальна частина Росії, то Донбас – частинf її культури. Таку думку висловив російський режисер Андрій Кончаловський в інтерв'ю "Белсат".

"Донбас тут не причому. Донбас — не частина Росії. Донбас — це частина російської культури. А Крим — це територіально частина Росії... Я там був. Я знімав кіно... Я дуже люблю Крим. Я там провів більшу частину дитинства. Я думаю, що це був єдиний правильний сьогодні хід", — зазначив Кончаловський.

Режисер вважає, що Україна не стане частиною Європи.

"Я думаю, що буде прозріння українського народу: те, що Україна може стати європейською країною — це така ж ілюзія, як і що Росія може стати європейською країною...Я думаю, що зараз в Росії немає потреби мобілізуватися. Мобілізуватися — тобто "Батьківщина в небезпеці". А Батьківщина поки, слава богу, не в небезпеці. Я думаю, ми не збираємося воювати", — зазначив він.

"Ми змушені в Сирії захищати державний лад, так як якщо його не захищати, то буде те ж, що в Іраку та Лівії. А це сама фертильная грунт для тероризму", — сказав режисер.

"Останні кілька років особливо помітно. І Сирія — один з цегли бастіону російської імперськості", — вважає Кончаловський. Як тільки пішли в Сибір — стали імперією. У нас залишилася ця ментальність, але, здається, зараз головне завдання Росії — не втратити територіальної цілісності, а не завойовувати... Те, що Росія взяла Україну, точніше Крим... Україна завжди була і буде з Росією. Це ілюзія. Україна ніколи не зможе жити без Росії. Вона не витримає. Я більше скажу: Росія без України не витримає, а Україна без Росії — не виживе. Ми — один народ", - підсумував Кончаловський.

Раніше Парфьонов дав критичну оцінку сучасній Росії.