ua en ru

У Рівненській області батьки не помітили травму голови у сина після катань на санках

У Рівненській області батьки не помітили травму голови у сина після катань на санках Фото: Автомобіль швидкої медичної допомоги (РБК-Україна)

Дитина потрапила в реанімацію

У Рівненській області хлопчик отримав відкриту черепно-мозкову травму після катань на санках. Про це повідомляє ТСН.

Батьки викликали "швидку" тільки на наступний день після події, оскільки не відразу зрозуміли всю серйозність травми.

"Ми каталися на санках він сів задом і їхав прямо сюди, якось чолом про це. Як намагався встати, не втримав себе і так побіг прям в цю стінку, впав", - розповів школяр Дмитро Савчук.

11-річний Богдан кілька разів вдарився об трубу в бетонній ямі. 10-річний Дмитро, який відразу кинувся на допомогу, каже, що один дуже плакав, а по дорозі додому почав втрачати пам'ять.

"Говорив: куди йти, як його звуть, що трапилося, хто був? Повів його додому, розповів його мамі і татові", - розповів друг.

Батьки не звернули уваги ні на стан Богдана, ні на слова його друга.

"Він може неадекватно говорити про стан дитини, але, по-моєму, я адекватно подивився, він нормальний", - виправдовується Ярослав Біжаков.

Незважаючи на те, що дитині стало гірше вночі, батько стверджує, що і вранці стан хлопчика здалося йому нормальним. "Швидку" викликали, тільки коли Богдан втратив свідомість. Тоді тривогу забив дядько хлопчика.

"Лікар відразу сказав, що його треба в лікарню, ми його відразу ковдрою накинули, навіть недооделі - і швиденько занесли в швидку", - розповів Олег Цупрун.

Відео: Хлопчик перебуває в комі (tsn.ua)

Зараз Богдан знаходиться в комі і на штучній вентиляції легенів - він не може сам дихати. Серце і тиск лікарі підтримують препаратами.

"Дитина потрапила в обласну лікарню у важкому стані, з відкритою черепно-мозковою травмою, відразу було проведено оперативне лікування. На даний момент загальний стан дитини важкий", - розповів лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Микола Ногачевський.

Богдан уже переніс дві операції. Йому видалили гематому і відкачали з мозку рідина. Лікарі кажуть, якби до них звернулися раніше, вони змогли б більше допомогти.

"Вони втратили багато часу, я відразу лаялася з ними", - говорить тітка хлопчика Лариса Мартинюк.

За словами тітки, батьки рідко навідуються дитини. Відомо, що тато і мама Богдана ніде не працюють і люблять випити. Саме тому хлопчик часто гостював у родичів.

"Як для мене, то він кращий. Він у нас був три дні: п'ятниця, субота та неділя, а в понеділок поїхав. Я себе виню. Він хотів залишитися", - говорить тітка Богдана.

Нагадаємо, в Краматорську померла 6-річна дівчинка, яка отримала травму в школі.