РПЦ змінила статус Української церкви

РПЦ змінила статус Української церкви
Фото: Православні священики (РБК-Україна)

Пропозицію було прийнято одноголосно

Архієрейський собор прописав у статуті Руської православної церкви, що центр управління Української православної церкви Московського патріархату знаходиться в Києві. Підкреслити особливий статус Української православної церкви Московського патріархату в статуті РПЦ попросив митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Зазначимо, що в чинному статуті РПЦ статус Української православної церкви "не повною мірою відображає визначення Архієрейського собору РПЦ 1990 року про надання Українській православній церкві незалежності й самостійності в управлінні".

Київський митрополит також запропонував створити окрему главу статуту РПЦ під назвою "Українська православна церква". Пропозицію митрополита Онуфрія було прийнято одноголосно.

Крім того, у статут РПЦ внесено уточнення, що Загальноцерковний суд має юрисдикцію у всієї Російської церкви, крім УПЦ.

Тепер рішення у справах представників духовенства УПЦ, порушили церковні канони, буде стверджувати керівництво Української православної церкви, а не патріарх Московський, як було до цього.

Як раніше повідомлялося, в Росії єпископа звинуватили в невдалий запуск ракети.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся