ua en ru

"Сам повівся": новина про зґвалтування дівчинки бойовиками "ДНР" - фейк

"Сам повівся": новина про зґвалтування дівчинки бойовиками "ДНР" - фейк Колаж РБК-Україна

На сайті "ДНР" підробили новину про відрубану голову матері підлітка

Українські ЗМІ повідомили про зґвалтування 14-річної дівчинки бойовиками "ДНР" і жахливе вбивство її матері. Стало відомо про неправдивість цієї інформації. Про це написали на сторінці "MIL.IN.UA" в соцмережі Facebook.

"Для свідків "зґвалтованої дівчинки з Єнакієвого" (каюся - сам повівся)", - написав користувач під ніком "Рудий Кенгуру" в соцмережі Twitter.

"Прийоми інформаційної війни або як українські ЗМІ легко повелися на викид (пост-урок для редакторів ЗМІ, які не перевіряють інформацію, яку публікують). 27 лютого 2018 року на одній сторінці "ВКонтакте", людина під ім'ям "Віка Максимова" опублікувала новину про те, що бойовики "ДНР" зґвалтували її 14-річну доньку і вбили. Сам запис "матері" був створений 3 лютого 2018 року і заповнений лівими фотографіями",- розповіли в мережі.

"Сам повівся": новина про зґвалтування дівчинки бойовиками "ДНР" - фейк"Сам повівся": новина про зґвалтування дівчинки бойовиками "ДНР" - фейк"Сам повівся": новина про зґвалтування дівчинки бойовиками "ДНР" - фейк

Скріншоти (facebook.com/milinua)

"Далі створюється ліва група підтримки матері. Далі - найцікавіше, дані особи повністю підробляють новину на сайті новин "ДНР" про вбивство матері дівчинки і її "подруга" (теж явний лівий аккаунт, судячи по фото) публікує "скріншоти з новинного сайту "ДНР", на яких, розповідають, що знайшли труп жінки без голови і "подруга" впізнала в ній матір вбитої 14-річної дівчинки, і каже, що статтю видалили з сайту, але вона встигла зробити скріншоти, але справа в тому, що такої статті там взагалі не було і це легко перевірити у "гуглі", - зазначили в мережі.

"Сам повівся": новина про зґвалтування дівчинки бойовиками "ДНР" - фейк"Сам повівся": новина про зґвалтування дівчинки бойовиками "ДНР" - фейк"Сам повівся": новина про зґвалтування дівчинки бойовиками "ДНР" - фейк"Сам повівся": новина про зґвалтування дівчинки бойовиками "ДНР" - фейк

Скріншоти (facebook.com/milinua)

"Тепер викриття: фотографія дівчинки, яку провокатори використовують, належить А. Лисициній з Воронежа, яка жива і здорова", - підкреслили в спільноті.

"Імовірно, дана провокація була зроблена для того, щоб зловити на гачок українські ЗМІ, чиї редактори взагалі не перевіряють свої новини на правдивість і потім їх викрити, мовляв "укроЗМІ постять фейки, їм не можна довіряти", - написали в мережі.

"Сам повівся": новина про зґвалтування дівчинки бойовиками "ДНР" - фейк

Скріншот поста (twitter.com/hu_YUZHNOYE)

"Сам повівся": новина про зґвалтування дівчинки бойовиками "ДНР" - фейк

Скріншот поста (facebook.com/milinua)

Раніше повідомлялося, що бойовики "ДНР" зґвалтували до смерті 14-річну дівчинку і обезголовили її мати.