ua en ru

У мережі показали, як змінилося одна з найстаріших історичних будівель Донецька

У мережі показали, як змінилося одна з найстаріших історичних будівель Донецька Фото: Будинок Нестерова в Донецьку (facebook.com/DonetskCityStreets)

Будинок Нестерова сильно занепав за період військових дій на Донбасі

За період війни на сході України дім Нестерова, який є одним з найстаріших історичних будівель Донецька, окупанти привели до занепаду, розікравши і спустошивши його. Про це повідомив журналіст Денис Казанський у своєму блозі.

Блогер зазначає, що в 2011 році, коли "регіонали" вкачувати в Донецьк мільярди доларів перед Євро 2012, будинок Нестерова виглядав нормально. Будівля була "вже дуже стара, але ще жива і жила. У вікнах стояли пластикові склопакети".

У мережі показали, як змінилося одна з найстаріших історичних будівель ДонецькаФото: Будинок Нестерова в Донецьку (Andrew Butko/wikipedia.org)

"А це вже "молода і процвітаюча республіка". Поки на мітингах лунали гучні фрази про "пам'ять дідів", "нашу історію" та "особливий донецький характер", будинок Нестеровых остаточно приходив в занепад і розвалювався. Начинку випатрали. Пластикові склопакети вкрали. Тепер це просто цегляні стіни з зяючими провалами вікон-очей", - зазначив Казанський.

У мережі показали, як змінилося одна з найстаріших історичних будівель ДонецькаФото: Будинок Нестерова в Донецьку (facebook.com/mydonbass)

Денис Казанський додав, що будинок Нестерова був побудований в 1889 році. Тому для Донецька, заснованого в 1869 році, це цінний пам'ятник архітектури.

"Побудований будинок Нестеровых був у 1889 році. Для Києва і Західної України - це смішна дата. Але для Донецька, офіційною датою заснування якого вважається 1869-й, це дуже стара будівля. Таких залишилося на все місто кілька. Особняк зовсім невеликий. Підтримувати його в належному стані не склало б великих труднощів. Але за весь час не знайшлося нікого, кому був би потрібен цей пам'ятник історії. Всі олігархи і міністри разом узяті не змогли привести в порядок одну невелику будовлю", - наголосив журналіст.

Нагадаємо, відомий блогер показав, чому з економікою "ДНР" зовсім все погано.