ua en ru

У мережі показали, скільки вимагають з кримчан за російське громадянство

У мережі показали, скільки вимагають з кримчан за російське громадянство Фото: Паспорт РФ (pixabay.com)

На окупованому півострові процвітає специфічний бізнес

Жителям Криму пропонують послуги з оформлення російського громадянства. Заплатити за це потрібно від 150 до 250 тис. руб. Про це розповів блогер Сергій Анашкевич у своєму Livejournal.

Він розповів, що весь Сімферополь обклеєний оголошеннями про оформлення громадянства. При цьому на півострові діє близько 50 фірм, які надають ці послуги.

"Знаєте, скільки коштують послуги? Від 150 до 250 тис. рублів. Так-так, я не помилився з цифрою, саме в цю суму обійдуться вам послуги однієї з численних фірм, якщо ви вирішите до них звернутися", - розповів Анашкевич.

altСкріншот з сайту aquatek-filips.livejournal.com

За словами блогера, фірми "надають допомогу в отриманні російського громадянства тим кримчанам, хто має на це право згідно із законом №6 від 21.03.2014 року, але не був прописаний в Криму на момент референдуму". Тобто це посередники, які пропонують не прямий продаж, а тільки допомогу.

"Все, чим вони займаються в рамках гонорару в 150-250 тис. рублів, це... заносять документи без пекельної черги і гарантують розгляд протягом 1,5-2,5 місяців. Не результат, а саме розгляд. Тобто суд, збір документів та підготовка повного пакету - це все за вами. Дзвонити треба, коли все готово, і залишається тільки подати документи у ФМС", - розповів Анашкевич.

"250 тис. рублів за занос документів. Як вам? Гарний бізнес, чи не правда?" - підсумував він.

Раніше у мережі показали різницю між окупованим Севастополем і звільненим Слов'янському.