"Приємної українізації": В мережі запропонували знести російську розкладку на клавіатурі через переваги україномовної

Вівторок 28 березня 2017 10:24
В мережі запропонували знести російську розкладку на клавіатурі через переваги україномовної
Фото: Клавіатура

Журналіст продемонструвала переваги україномовної розкладки клавіатури

В мережі запропонували знести російську розкладку клавіатури на комп’ютері, щоб стало зручніше набирати текст. Таку пропозицію зробила журналістка Олена Павлова на своїй сторінці в Facebook.

Вона впевнена, що виключно україномовна розкладка зекономить час і нерви. Зокрема, літеру "Ґ" можна поставити натискаючи всього одну клавішу заміть двох. Більше того, за її словами, вирішиться проблема с дефісом.

"Вже кілька місяців апостроф теж ставлю однією клавішею. Літеру "ґ" теж однією, а не двома. І тире я вже давно ставлю без кодів і коли хочу поставити тире, а не сподіваюся, що воно саме поміняє той дефісик на тире. Я навіть знаю, як поставити лапки саме тієї форми, якої вимагає сьогодні мій мінливий жіночий настрій", – написала Павлова.

В мережі запропонували знести російську розкладку на клавіатурі через переваги україномовної

Фото: Україномовна розкладка клавіатури

Переваги розкладки Ukrainian Unicode 2.0 отримати дуже просто. Необхідно лише завантажити її за посиланням.

"І тоді, як у казці про Попелюшку, клавіша "е" стає апострофом, довге тире – правий альт і мінус, середнє тире – правий альт, правий шифт і мінус, а російські букви можна набирати, затиснувши правий альт. Останнє мені сьогодні підказали добрі люди. Там ще багато дивовижних речей. Приємної українізації", – відзначила Павлова.

До речі, у Дніпрі вдову бійця АТО побили у магазині через українську мову. Продавчиня магазину "Фурнітура" побила дружину загиблого "кіборга". До того ж у жінки вирвали з вуха сережку з тризубом. Під час мовного конфлікту в магазині разом з мамою був 4-річний Ілля.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся