У мережі розповіли зворушливу історію про журналіста, який звільнився з полону завдяки своїй внучці (відео)

У мережі розповіли зворушливу історію про журналіста, який звільнився з полону завдяки своїй внучці (відео)
Скріншот: Валерій Макеєв (youtube.com/Сегодня)

У полоні він провів більше трьох місяців

У мережі розповіли зворушливу історію про черкаському журналіста, який звільнився з полону бойовиків завдяки видеообращению своєї внучки. Про це повідомляє "Сегодня".

Черкаський журналіст і волонтер Валерій Макеєв провів у полоні сто днів.

Пережив знущання і тортури. Його відпустили, коли про це через інтернет попросила семирічна Маша. Тепер Валерій допомагає повернутися до мирного життя іншим колишнім полоненим.

В полон Валерій Макеєєв потрапив в кінці літа 2014-го. Він був волонтером і разом з журналістами їхав в Краснодон – забирати українських полонених. Але щось пішло не так.

"До цього місця ми не доїхали три кілометри. Нас перехопило підрозділ", - каже журналіст.

"Полонених помістили в темний підвал", – пригадує Валерій.

Жахи і тортури, які відбувалися там, – він описав у своїй книзі під назвою "Сто днів полону".

Журналістів через два тижні відпустили, а він потрапив у лікарню. Звідти, каже, міг і не повернутися. Врятував лікар, який не дозволив бойовикам розстріляти побитого Валерія.

Його відпустили в листопаді 2014-го, а влітку 2015-го він видав книгу. В ній описав свої спостереження про життя по обидві сторони лінії розмежування.

Зараз автор готує художню трилогію під робочою назвою "Донбаський синдром". Але найбільше часу Валерій сьогодні присвячує рідним.

І від своїх волонтерських ідей Валерій не відмовився. Місяць тому він з групою однодумців створив громадську організацію, яка допомагає полоненим і їх рідним.

Відео: Після полону (youtube.com/Сегодня)

Нагадаємо, що Ігор Козловський розповів, як бойовики жорстоко катують українських полонених (відео).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся