ru ua

У мережі розповіли, як зменшилася кількість прихильників УПЦ МП в Україні

У мережі розповіли, як зменшилася кількість прихильників УПЦ МП в Україні Фото: Патріарх Кирило (kremlin.ru)

Багато громадян України вважають, що православні повинні згуртуватися навколо УПЦ КП

В Україні продовжує зменшуватися кількість прихильників УПЦ МП. Про це передає Укринформ з посиланням на заяву старшого наукового співробітника Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Сковороди НАН України Віти Титаренко.

"Що стосується перспектив православ'я, то сьогодні 29% громадян України вважають, що православні України повинні об'єднатися навколо УПЦ КП. У 2010 році цей відсоток був трохи більше 16%", - сказала Титаренко.

За її даними, зростає кількість православних, які вважають, що пріоритетною в Україні повинна бути Українська православна церква Київського патріархату.

Титаренко повідомила, що близько 20% жителів України вважають, що православні в нашій державі повинні об'єднатися в єдину церкву, яка буде домагатися незалежності.

У той же час в Україні зменшилася кількість тих, хто підтримує РПЦ.

"Про те, щоб Українська православна церква залишалася невід'ємною частиною Російської православної церкви, мріють 7,7%, в 2010 році таких було понад 22%", - говорить учений.

Тим не менш, за її словами, інерційність українського суспільства залишається дуже високою, оскільки байдужість до цього питання виявили близько 40% опитаних.

Нагадаємо, що блогер розповів, як намісник Лаври "спалив контору". Український політолог Олексій Голобуцький прокоментував скандальну заяву намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла про те, що "в Україні немає "Московського патріархату", а є "Руська православна церква".

Також повідомлялося, що в Одесі проукраїнські активісти обклеїли храми УПЦ МП листівками з зазначенням: "Обережно, Московський патріархат!".