ua en ru

У мережі викрили фейк росЗМІ про побиту в Польщі "українку"

У мережі викрили фейк росЗМІ про побиту в Польщі "українку" Фото: РосЗМІ поширили фейк про побиту в Польщі українку (freeimages.com/fabrizio turco)

Напередодні поширилась інформація про те, що в польській школі сталася бійка за участю дівчинки з України

Журналіст Денис Казанський викрив фейк росЗМІ про побиту в Польщі 14-річну українку. Про це він написав на своєму сайт.

За поширеною в російських ресурсах інформації, дівчинку били інші школярки, вигукуючи "отримуй, бандерівська к*рва". Пізніше цю новину почали тиражувати і українські ЗМІ.

alt

Скріншот поста з аккаунта facebook.com/marika.pytlewska

Як виявилося, бійка мала місце бути, однак такої фрази не звучало. Відео інциденту опублікувала мешканка Польщі Маріка Пытльовска на своїй сторінці в Facebook. Бійка сталася в Гданську і в описі до нього немає ні слова про українку.

alt

Скріншот з сайту "Федерал-прес" (deniskazansky.com.ua)

alt

Скріншот з сайту Рен-ТВ (deniskazansky.com.ua)

"В соціальних мережах бурхливе обурення і лайку. Росіяни, як завжди, радіють з-за того, що де-то страждають українці. Українці пишуть гидоти про поляків і росіян. Ненависть зашкалює, а хтось спостерігає за всім цим і потирає руки", - написав Казанський.

altСкріншот з сайту "Вести" (deniskazansky.com.ua)

altСкріншот з сайту партії Вітренко (deniskazansky.com.ua)

"Маріка Пытльовска дійсно написала про це пост. От тільки ні слова про Україну і "бандерівської кур*и" в ньому немає. Для того, щоб зрозуміти це, не обов'язково навіть володіти польською мовою. В пості, на яку всі посилаються, немає жодної згадки про українське походження побитої дівчинки", - додав журналіст.

"Не секрет, що в українсько-польських відносинах останнім часом нагнітається напруженість. І це вигідно в першу чергу російській стороні. Тому немає нічого дивного, що подібні новини охоче розносять сайти типу "Вести", "Російської весни" або порталу Наталії Вітренко", - резюмував Казанський.

alt

Скріншот поста з аккаунта facebook.com/marta.koval.1485

До того ж, українка Марта Коваль, яка працює професором Гданського Університету, написала на своїй сторінці в Facebook, як все було насправді. За її словами, жертвою підлітків стала дівчинка, яка нібито обізвала маму однієї з школярок і опублікувала її оброблені в фотошопі фотографії. Але ніхто з учасниць бійки не є українкою.

Раніше в росЗМІ з'явилася неприхована реклама Кім Ір Сена.