У Севастополі в маршрутках більше не будуть возити пільговиків

У Севастополі в маршрутках більше не будуть возити пільговиків
Фото: Севастополь

Ветерани війни, інваліди 1 і 2 груп, чорнобильці I і II категорій та жертви нацистських переслідувань зможуть їздити безкоштовно тільки на тролейбусах

У Севастополі велика частина маршрутних таксі відмовилася перевозити чотирьох громадян пільгових категорій пасажирів. Причиною такого рішення стало те, що у багатьох перевізників закінчилися строки договорів, в яких було прописано це зобов'язання ще до анексії Криму.

Ветерани війни, інваліди 1 і 2 груп, чорнобильці I і II категорій та жертви нацистських переслідувань можуть їздити безкоштовно тільки на тролейбусах, передають "События Крыма".

Кожен договір мав свій термін дії. У деяких він закінчився в 2016 році, в інших - у 2017-му, є й ті, хто може возити пільговиків до 2018 року.

Після анексії півострова діяльність перевізників визначається лише законом 220-ФЗ, який не зобов'язує возити пільговиків. Про це повідомив голова Союзу транспортних компаній Севастополя Віктор Риков.

За рекомендацією департаменту праці та соцзахисту, навіть, ті перевізники, українські договори яких діють до 2018 року, пільговиків не беруть, посилаючись на вищезгаданий закон 220-ФЗ.

Голова управління транспорту Севастополя Ігор Козин зазначив, що в Севастополі діє 33 регульованих маршрути, на яких уряд міста контролює тариф і оплачує проїзд пільговикам.

До таких маршрутів належать приміські та тролейбусні. Зараз встановлено тариф 18-22 рублі. У деяких маршрутках Севастополя пасажири платять 18 рублів вже кілька місяців, інші перевізники мають намір переходити до такої суми поступово. Ціни встановлюються управлінням за тарифами згідно з поточними тарифами Південного федерального округу.

Також у Севастополі 90 комерційних маршрутів. За законом 220-ФЗ уряд не може впливати на розмір їх тарифів.

Варто відзначити, що в Сімферополі водії маршруток все ще возять пільговиків, хоча особливого бажання у них немає. Також відомо, що там немає подвійного нічного тарифу. Козин розповів, що в Сімферополі тарифи практично на всіх маршрутах регулюються адміністрацією міста. Маршрути в місті більш короткі, а тому, менш витратні для перевізників.

Глава транспортного управління Севастополя заявив, що вони з радістю залучили б до перевезення на регульованих маршрутах підприємство "Севавтотранс", однак департамент фінансів Севастополя не дозволить це зробити, оскільки у бюджеті міста на 2017 рік встановлений ліміт на соціальні маршрути.

До речі, у Києві водій маршрутки образив і відмовився везти бійця АТО.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся