ua en ru

Школярка з Черкаської області відреставрувала та розписала дві зупинки (фото)

Школярка з Черкаської області відреставрувала та розписала дві зупинки (фото) Фото: Влада Гуржій (facebook.com/MaysternyaNaSeli)

15-річна українка вирішила зробити щось для свого села

В селищі Ірдинь Черкаської області 15-річна школярка, яка мріє стати лікарем, відремонтувала дві зупинки та власноруч прикрасила їх петриківським розписом. Про це повідомляє Gazeta.ua.

"Торік вирішила щось змінити у своєму селі. Знайшла програму неформальної освіти "Майстерня сільських ініціатив". Запропонувала свій проект "Друге життя зупинкам". Координатори підтримали. У них пройшла навчання, вдосконалила свій проект і розробила кошторис. Мені виділили тисячу гривень. Цих грошей було мало. Та спонсорів вирішила не шукати. Взяла порожню банку, й обійшли з однолітками майже все село. Розповідала людям, на що потрібні гроші. Зібрали 600 гривень. Організувала у школі ярмарки. На них вторгували ще 1000 гривень", - розповіла Влада.

Школярка з Черкаської області відреставрувала та розписала дві зупинки (фото)

Фото: Влада Гуржій (gazeta.ua)

Будівельні матеріали учениця 10-го класу купувала разом з мамою. Староста територіальної громади знайшов людей, які погодилися реставрувати зупинки. Два місяці працівники відновлювали дахи і штукатурили стіни. Усі стежили, щоб ремонт робили якісно. Після цього Влада зайнялася розписом.

"Допомагали мені мати й сестра. Одну зупинку розмальовували чотири дні", - відзначила дівчина.

За даними видання, на ремонт і розпис зупинок Влада Гуржій із селища Ірдинь під Черкасами витратила 2,4 тисячі гривень. Частину грошей отримала за програмою "Майстерня сільських ініціатив", а решту зібрала в селі та на шкільних ярмарках.

До речі, в Івано-Франківську школярі зловили і затримали злодія.