ru ua

Умеров оприлюднив нові подробиці перебування у психлікарні

Умеров оприлюднив нові подробиці перебування у психлікарні Фото: Ільмі Умеров (podrobnosti.ua)

Лідеру Меджлісу кримськотатарського народу довелося стерпіти знущання і приниження

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров у своєму Facebook описав умови в психіатричній клініці Сімферополя, в яку його помістили за рішенням кримського суду.

"У перші дні перебування в психіатрії у мене був шок – в першу чергу від умов, в які я потрапив. Відділення №9, в яке мене помістили – закритого типу, там містяться люди з хронічними психічними розладами і ті, кого направили на експертизу (до речі, таких там були одиниці). Кілька днів я був один у величезній порожній палаті без дверей, яка при цьому межує з туалетом. Будь-якої ізоляції від душевнохворих не було", — згадує Умеров.

За його словами, туалет в психіатрії використовувався в якості якогось клубу, де збиралися хворі. Таким чином, природні потреби доводилося справляти, як на сцені. Через п'ять днів Умерову дозволили користуватися службовим туалетом, який виявився нічим не краще загального, але там хоча б не було глядачів.

Як повідомлялося, Ільмі Умеров був затриманий в Сімферополі 12 травня 2016 року. Формальним приводом став відеозапис його виступу в Києві, де він раз заявив, що Росія повинна піти з Криму. За рішенням суду його направили на примусову експертизу до психлікарні, звідки Умеров був звільнений 7 вересня 2016 року.

Цьому передувала міжнародна акція в підтримку кримськотатарського активіста.