ua en ru

У Швеції узаконили обов'язкове отримання згоди на статевий акт

У Швеції узаконили обов'язкове отримання згоди на статевий акт Фото: unsplash.com/Brooke Winters

В іншому випадку, це буде вважатися зґвалтуванням

Шведський риксдаг (парламент) прийняв закон про обов'язкове отримання згоди на статевий акт. Про це повідомляє Associated Press.

Згідно із законом, необхідно отримання явного вербального або фізичної згоди, інакше це буде вважатися зґвалтуванням. Таким чином Швеція стане 10 країною в Європі, яка визнає статевий акт без згоди зґвалтуванням.

"Сучасне законодавство засноване на сучасних відносинах. Завжди потрібно переконуватися в тому, що людина, з якою ви збирається вступити в інтимний зв'язок, погоджується на участь добровільно. Ця ідея повинна міцно закріпитися у свідомості чоловіків і хлопчиків Швеції", - пояснив Морган Юханссон, міністр юстиції та міграції Швеції.

Закон вступить в силу з 1 липня. Тоді обвинувачам буде достатньо довести, що явна згода не було отримано. В уряді Швеції пояснили, що поправки були потрібні на тлі недавніх кампаній проти домагань та сексуального насильства.

Нагадаємо, що Люка Бессона звинуватили в харасмент.

27-річна актриса і модель, яка побажала не розголошувати своє ім'я, звернулася зі скаргою на кінематографіста у правоохоронні органи.

Термінова новина за 24 травня