ua en ru

"Найсильніший підрив авторитету": Жириновський побачив в катастрофі на ЧАЕС причину краху СРСР

"Найсильніший підрив авторитету": Жириновський побачив в катастрофі на ЧАЕС причину краху СРСР Фото: Володимир Жириновський (facebook.com/CIKRussia)

Скандальний політик вважає, що це була змова

Лідер ЛДПР Володимир Жириновський заявив, що катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції послужила причиною краху СРСР. Про це політик написав у своєму Telegram-каналі.

"Чорнобильська катастрофа вільно чи мимоволі стала одним з елементів, які зруйнували Радянський Союз. Я був сучасником цих подій і добре пам'ятаю хронологію, тому що аварія сталася незабаром після мого 40-річчя. Можу сказати, що в Москві люди абсолютно спокійно сприйняли новину про подію, ніхто в той момент поняття не мав про масштаб катастрофи", - написав він.

Жириновський відзначив, що влада довго приховувала правду від населення. Коли ж все розкрилося, люди сприйняли інформацію по-різному. У Москві поставилися спокійно, а в Україні і Білорусі люди були озлоблені.

"Це був це найсильніший підрив авторитету країни. А що було потім? Раптом німецький пілот Матіас Руст, минувши всі системи ППО, спокійно сідає на своєму літаку прямо на Червоній площі. Потім заворушення в Тбілісі, в Баку, в Вільнюсі, ситуація в Карабасі і в інших республіках", - додав політик.

"Все це було ланцюгом спланованих подій, підсумком яких стала спроба так званого путчу в серпні 1991 року, яку, я вважаю, міг інспірувати сам Горбачов, щоб дати розгніваним республікам привід нанести удар по останньому кріплення країни - КПРС - і, нарешті, розчленувати державу", - резюмував Жириновський.

"Найсильніший підрив авторитету": Жириновський побачив в катастрофі на ЧАЕС причину краху СРСР

Скріншот (t.me/zhirinovskylive)

Раніше Жириновський розповів, хто такі "іхтамнети".

Хайп таксі #13 cтоит чи розірвати дипвідносини з Росією