ua en ru

У Сімферопольському СІЗО на ув'язнених впала стеля

У Сімферопольському СІЗО на ув'язнених впала стеля Фото: Рустем Ісмаїлов (Колаж РБК-Україна)

Постраждав фігурант справи "Хізб ут-Тархир"

На фігуранта справи "Хізб ут-Тахрір" Рустема Ісмаїлова обвалилася стеля в камері СІЗО Сімферополя. Про це повідомила його дружина, Фатма Ісмаїлова на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

В одній з камер СІЗО міста Сімферополя, де утримують заарештованого у справі "Хізб ут-Тахрір" Рустема Ісмаїлова, обвалилася частина стелі.

"У вівторок, 26 грудня 2017 року на мого чоловіка, Рустема Ісмаїлова, який утримується в СІЗО р. Сімферополя вже більше року, в камері 68, обвалилася стеля. Фрагмент стелі розмірами приблизно 1 кв. м обвалився Рустему прямо на голову!", - написала Фатма Ісмаїлова і додала, що Рустем відбувся лише подряпинами на лобі, голові та спині.

Крім того, Ісмаїлова повідомила, що Рустема і його співкамерників перевели в іншу камеру, де на 18 людей всього 12 ліжок.

"До чого я!?!? Я до того, що життя людини нічого не значить для адміністрації СІЗО, оскільки багато разів обвинувачені заявляли керівництву про неналежне їх утримання. Адже існує статут, заходи змісту і безпеки СІЗО, а за фактом - вони не дотримуються і більше того, ними нехтують! Звичайно ж, ми не залишимо цей інцидент просто так. Приймемо відповідні заходи реагування відповідно до закону РФ", – написала Фатма Ісмаїлова.

У Сімферопольському СІЗО на ув'язнених впала стеля

Скріншот поста (facebook.com/Фатма Ісмаїлова)

Ніяких коментарів з приводу даного інциденту від окупаційної влади Криму немає.

У Сімферопольському СІЗО на ув'язнених впала стеляУ Сімферопольському СІЗО на ув'язнених впала стеляУ Сімферопольському СІЗО на ув'язнених впала стеля

Фото: Вимагаємо припинити насильство (facebook.com/Фатма Ісмаїлова)

Нагадаємо, у жовтні 2016 року російські силовики провели серію обшуків в будинках кримських татар.

У аннексированном Росією Криму, в місті Бахчисарай, вранці, 11 жовтня, в декількох будинках кримських татар-мусульман російські силовики провели серію обшуків, в результаті яких було затримано 15 кримських татар.

Наголошується, що шестеро затриманих, - Сулейман Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекерьяев, Мэмет Белялов і Ернест Аметов, підозрюються у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі", яка в РФ визнана терористичною.

За даними очевидців, під час ранкових обшуків також були затримані ще дев'ять осіб, які прийшли на місце події і спостерігали за діями силовиків.

В кінці лютого стало відомо, що Рустема Ісмаїлова і Айдера Салединова відправили на проходження психіатричної експертизи.

А нещодавно, підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму виніс постанову для учасників сімферопольського справи "Хізб ут-Тархир" - утримання в СІЗО до 11 лютого 2018 року.

До речі, на депутатів Київради впала стеля.