ua en ru

Синоптик попередила українців про заморозки

Синоптик попередила українців про заморозки Фото: Цвітіння абрикоса (freeimages.com/Makio Kusahara)

Наталка Діденко дала прогноз погоди на тиждень

Синоптик Наталка Діденко закликає українців рятувати дерева та кущі. За її словами, наступного тижня варто очікувати заморозки, які є небезпечним для дерев та їх майбутніх фруктових плодів. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"Серйозне попередження. Арктичний холод посеред білого весняного цвіту - це не жарти. Вже найближчої ночі почне затікати в Україну холодне повітря. Вночі морози досягатимуть 1-4 градусів, а на грунті ще нижче. Що погано - холодне повітря розраховує у нас оселитися десь на тиждень, як мінімум. Тому короткочасне похолодання - це вже може бути небезпечно для ніжного цвіту майбутніх плодів фруктових. А що вже казати про тривале охолодження?" – написала Діденко.

Синоптик зауважила, що не знає, що слід робити в такому випадку.

"Я не знаю точно, як рятувати ці дерева і кущі. Знаю, що по селах обкурювали плодові садки цілу ніч, щоб врятувати їх від морозу. Знаю, що повинні точно щось знати агрономи", - відзначила синоптик.

Вона попросила захистити дерева та попередила, що на півдні, сході та центрі можливі сильні опади.

Синоптик попередила українців про заморозки

Скріншот поста акаунта (facebook.com/tala.didenko)

"Гугліть, може, всемогутній гугл щось підкаже, розшукуйте знайомих чи незнайомих агрономів, просіть їх, щоб написали якісь рекомендації, щоб потім поширити їх у ФБ чи деінде, розпитайте старших і також поширте тут чи деінде. Давайте якось захистимо наші любі абрикоси, вишні чи що ще цвіте, від цього несподіваного агресивного випаду Арктики. А найближчим часом на півдні, сході та в центрі, який ближче до Лівобережжя - можливі сильні опади, дощ та місцями мокрий сніг", - повідомила Діденко.

До речі, синоптик спрогнозувала українцям дощі та мокрий сніг.