ru ua

"Ситуація насправді сумна": відомий композитор висловився про українську музику

"Ситуація насправді сумна": відомий композитор висловився про українську музику Золтан Алмаші (фото: facebook.com/zoltan.al)

З пропагандою української музики у світі на сьогоднішній день великі проблеми

Багато українських композиторів і музикантів продовжують виїздити з України в Європу. Але це не завжди пов'язано з їхніми мізерними заробітками на батьківщині. Про це розповів відомий український композитор і віолончеліст Золтан Алмаші в інтерв'ю виданню "Високий Замок".

"Ситуація насправді сумна. В Україні не всі митці можуть себе реалізувати, розкрити свій талант. Країна велика, але тісна… До того ж у Європі - інтенсивніше культурне життя. Зрештою, кожен має право вибору. Саме за кордоном, наприклад, Кирило Карабиць, Оксана Линів, Валерій Соколов, Дмитро Ткаченко, реалізувалися як митці. Думаю, якби залишилися в Україні, мало хто знав би їхні імена", - сказав він.

При цьому, за словами Золтана, всі вищеперелічені музиканти беруть активну участь у музичному житті України і популяризують за кордоном вітчизняну музичну культуру.

"Оксана Линів, наприклад, щороку організовує чудові міжнародні фестивалі класичної музики LvivMozart. Цей мистецький проект об’єднує найкращих музикантів України та світу. Валерій Соколов співпрацює з оркестром "Київські солісти", залучає до концертів всесвітньо відомих виконавців", - зазначив композитор.

Також Алмаші висловився з приводу того, наскільки сучасна українська музика розвинена в нашій країні.

"У нас багато талантів. Та за кордоном сучасні українські композитори, на жаль, не настільки відомі, наскільки вони на це заслуговують. Серед всесвітньо відомих українських композиторів - Валентин Сильвестров. Щороку його популярність зростає. Його музику виконують все більше знаних митців... Тішить, що завдяки талановитим вітчизняним виконавцям - диригентам Оксані Линів та Кирилу Карабицю, скрипалям Валерію Соколову, Дмитру Ткаченку, композитору Євгену Станковичу - сучасна вітчизняна музика має шанс стати престижною у світі..." - сказав він.

Композитор додав, що на сьогоднішній день українська музика "цікава і розвивається динамічно".

Правда, за словами Золтана, у Польщі та Німеччині працюють цілі інститути, які пропагують у світі польську і німецьку музику. А ось в Україні такого інституту ще немає.

"Тому з пропагандою у світі української музики великі проблеми", - резюмував він.

До речі, кліп української співачки б'є рекорди на YouTube.

Раніше фіналіст Х-Фактору "нагнав" на український шоу-бізнес.