ru ua

Скандал на Євробаченні 2017: Шведи готові судитися із організаторами за номери Сердючки

Скандал на Євробаченні 2017: Шведи готові судитися із організаторами за номери Сердючки Вєрка Сердючка і Карлсон на Євробаченні 2017 / Кадр з відео YouTube-каналу Eurovision Song Contest

Відео другого півфіналу використовували образ Карлсона, порушивши авторські права його творця

У Швеції розгорівся скандал після другого півфіналу Євробачення 2017 у Києві. Виявилося, організатори конкурсу незаконно використали в одному з номерів з Вєркою Сердючкою образ Карлсона, створений шведською писменницею Астрід Лінгрен. Правовласники планують подати в суд на організаторів пісенного конкурсу. Про це повідомив Aftonbladet.

І це перед стартом фіналу Євробачення 2017, онлайн трансляція якого стартує вже сьогодні о 22:00.

"Ми — досить загартовані в цьому плані, тому що не здивувалися і не розсердилися. Але ми серйозно ставимося до будь-яких типів порушень прав. Коли хтось використовує образи персонажів Астрід Ліндгрен без дозволу — це злочин проти її авторських прав", - заявила виконавчий директор компанії Saltkr å kan AB Улле Нюман.

Відео: Вєрка Сердючка на Євробаченні 2017 (YouTube/Eurovision Song Contest)

Компанія володіє і розпоряджається правами на твори Астрід Ліндгрен. Рішення про судовий позов приймуть спадкоємці письменниці. Вони вважають, що якщо персонажів будуть висмикувати з їх світів, є ризик, що інтерес людей пропаде, а книги втратять свою магію.

Зазначимо, що правовласники заборонили "вбиратися в Пеппі Довга панчоха або інших персонажів Астрід Ліндгрен в суспільному контексті", це вважається порушенням авторських прав.

Нагадаємо, що у другому півфіналі Євробачення 2017 за Вєркою Сердючкою по Києву як фанат женеться персонаж Ліндгрен Карлсон.

До речі, букмекери дали несподіваний прогноз на фінал Євробачення 2017.