Скандальний Театр на Подолі незаконно вводять в експлуатацію
Стало відомо, що потрібно для введення в експлуатацію скандального театру
З'явилися дані про те, що скандальний Театр на Подолі вводять в експлуатацію. Однак Держархбудінспекцію нібито силою змусили прийняти це рішення, яке є, по суті, незаконним. Про це експерт в галузі будівництва та будівельних нормативних документів, Заслужений будівельник України Анатоль Кармінський розповів у коментарі Національній енциклопедії будівництва ProfiDom.com.ua.
"Будь-які рішення ДАБІ, тим більше - комісійні, про приймання в експлуатацію об'єктів будівництва не відповідають законодавству, оскільки Законом "Про регулювання містобудівної діяльності" (ст. 39, ч. 2) суб'єктом права прийняття таких об'єктів в експлуатацію визначений орган архітектурно-будівельного контролю, яким є за визначенням, цього ж закону (ст. 6, ч. 2), структурний підрозділ Київської міської державної адміністрації", - сказав він.
За його словами, Держархбудінспекція, в першій частині цієї ж статті, визначена, як орган архітектурно-будівельного контролю та нагляду, тобто - окремий суб'єкт управління у сфері містобудівної діяльності.
"По-друге, процедура "введення в експлуатацію" нинішнім законодавством не передбачена: ніхто не вводить, не здає і не приймає в експлуатацію, а сам факт "приймання" відбувається "шляхом видачі сертифікату", - додав Кармінський.
Фото: Документ (facebook.com/Театр на Подолі)
Експерт також проаналізував документ, опублікований на сторінці театру у соцмережі Facebook.
"Підтвердженням законності приймання в експлуатацію Театру на Подолі може бути лише наявність таких основних документів:
розпорядчий документ про затвердження проекту будівництва Театру (коригування) у порядку, затвердженому Постановою Кабінетом Міністрів України від 11 травня 2011 року N 560;
Акт готовності об'єкта до експлуатації, підписаний замовником, генпроектувальником, головним архітектором проекту, генпідрядником, усіма субпідрядниками, інженером з технічного нагляду;
сертифікат, що засвідчує відповідність збудованого Театру затвердженим проектом будівництва", - зазначив фахівець
Він також додав, що вказав лише основні документи, а для виконання всієї процедури підготовки документації для приймання в експлуатацію, замовнику слід виконати всі приписи, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року (в редакції 2017 року) "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів".
Без наявності всіх необхідних документів, Театр на Подолі є об'єктом незавершеного будівництва (ст. 331 Цивільного кодексу України), а його експлуатація заборонена законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" (ст. 39, ч. 8).
Законом України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" (ст. 2, ч. 2, п. 4) експлуатація або використання об'єктів, не прийнятих в експлуатацію, - тягне за собою накладення штрафу на замовника будівництва у розмірі 900 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що наразі становить 1,516 млн. грн.
Скріншот поста (facebook.com/Театр-на-Подолі)
Раніше стало відомо, як виглядає оновлений Театр на Подолі зсередини.