ua en ru

Скрипки з клена та самшиту: у Черкаській області живе "український Стадіварі"

Скрипки з клена та самшиту: у Черкаській області живе "український Стадіварі" Фото: Скрипка (pixabay.com/ru/users/Nietjuh)

Інструменти для створення скрипок майстер створив своїми руками

Колишній сільській голова селища Хацьки Черкаській області Павло Якимович робить скрипки з різних порід дерев. Чоловік знайшов своє покликання у створенні оригінальних музичних інструментів з клена, самшиту та ялівця. Робить їх він прямо в своєму гаражі, повідомляється в сюжеті "Сьогодні".

Інструменти для створення скрипок 66-річний майстер створив своїми руками. На столярному верстаті співає груша. За деревами необхідно добре "пополювати".

За словами Павла, музичні інструменти він створює з ясена, дуба і клена і для того, щоб вони ідеально звучали, необхідна правильна товщина, а тому шліфування виконується майстром з хірургічною точністю.

"Заради звуку воно все і робиться. Якщо воно не приляже щільно, будуть щілини і скрипка буде деренчати", – сказав майстер.

66-річний чоловік почав створювати скрипки кілька років тому, коли вийшов на пенсію. Технологію протягом року він навчався в бібліотеці і через інтернет. Інструменти зробив сам.

Відео: Український майстер (YouTube/Сьогодні)

"Ось різець, у мене була кузня, я відкував пластину з високовуглецевої сталі, з авіабомби", – зізнався Павло.

На створення однієї скрипки йде кілька тижнів, а перше своє творіння майстер подарував скрипачки з Англії. Ще кілька зараз звучать у Черкаському музучилищі.

Нагадаємо, що українка перетворює рослини в незвичайні аксесуари.