ua en ru

Солодощі, ілюмінації та ялинки: стало відомо, скільки витрачають чиновники на закупівлі до Нового року 2018

Солодощі, ілюмінації та ялинки: стало відомо, скільки витрачають чиновники на закупівлі до Нового року 2018 Фото: Свято (pixabay.com/jill111)

Названо місто, яке має засяяти на свята яскравіше інших

В Україні чиновники продовжують готувати міста до свят, закуповуючи новорічні подарунки та прикраси. За підтримки експертів торгового майданчика Zakupki.Prom.ua журналісти видання "Сегодня" з'ясували, на що чиновники найбільше витратили грошей.

Найбільш численна категорія закупівель до Нового року в системі ProZorro - солодкі подарунки.

Експерти нарахували 189 торгів на загальну суму 110 млн грн. При цьому найбільше витратив на солодощі комунальний "Комбінат дитячого харчування" в Харківській області – 6 млн 327 тис. грн. На ці гроші чиновники закупили майже 100 тис. солодких наборів. На другому місці опинилася Полтавська міськрада, яка придбала трохи більше 29,5 тис. наборів цукерок. Спочатку планувалося на них витратити 2,67 млн грн, але у результаті торгів суму вдалося зменшити більш ніж на 40%, і фінальна вартість солодощів склала 1,55 млн грн. На третьому місці виявилася Черновецька міськрада, яка придбала майже 22 тис. цукеркових наборів за 1,16 млн грн.

Після солодощів, другою за величиною загальної суми закупівель йде новорічна ілюмінація. У загальній складності держоргани готові викласти на це 40 млн грн.

"Яскравіше буде сяяти Дніпро – місцева влада витратила на прикрасу міста новорічними вогнями майже 7 млн грн, а ще більше 1,5 млн грн планують віддати за демонтаж світлових конструкцій!" – відзначили експерти.

На другому місці за ілюмінацією виявився Миколаїв. Для цього міста закупили 25 світлових фігур Снігуроньки, Святого Миколая, сніговиків на ковзанах і оленів, а також 52 гірлянди на будівлі майже за 2,5 млн грн. Також на ці гроші чиновники закупили кулі, кристали і мерехтливі фонтани висотою дев'ять метрів. На третьому місці опинилася Полтавська міськрада, закупивши ілюмінації на 1,5 млн грн.

Ялинки зайняли третю позицію серед найпопулярніших закупівель до свят. Очікувана вартість закупівель ялин перевищує 3 млн грн. При цьому лідером є місто Хмельницький, де для цих цілей виділили 495 тис. грн. При цьому за допомогою системи торгів чиновникам вдалося заощадити 4,5 тис. грн, купивши штучну стовбурову ялинку заввишки 18 метрів. Друге місце за витратами на новорічне дерево зайняла Дніпровська міськрада, чиновники якого витратили 287,8 тис. грн.

"Третє місце за вартістю у одного з комунальних підприємств Шевченківського району Києва, яке придбало для парку ім. Т. Г. Шевченка 12-метрову штучну стовбурову ялинку. Закупівля коштувала 199 900 грн", - розповіли експерти.

При цьому, за словами фахівців, в усіх трьох випадках в торгах виграв один і той же приватний підприємець.

В області нестандартних закупівель окреме місце зайняв "Київський міський туристично-інформаційний центр", який виділив 193 тис. грн. на проморолик про новорічно-різдвяні свята у столиці. Торги виграв один з підприємців, який погодився зняти ролик за 158 тис. грн.

Палац культури "Молодіжний" у Маріуполі Донецької області вирішив за 20 тис. грн влаштувати до свята салют. Чиновники змогли заощадити і закупили 30 феєрверків з піротехнічним ефектом "Концертний фонтан", 40 - з ефектом "Залп кольорового конфетті", 4 - з ефектом "Постріл срібного конфетті з двох пневмопушек" і світловий ефект "Стробоскоп" майже за 19 тис. грн.

У Дніпрі закупили 15 тис. листівок за 198 тис. грн. Також місцеві чиновники оголосили тендер на організацію та проведення заходу "Новорічні свята в Дніпрі". Таким чином міськрада заощадила 4 тис. грн, а святкові заходи обійдуться місту в 3 млн 978 тис. грн.

До речі, дієтологи назвали головну небезпеку "Олів'є".