Зможуть купити більше: українцям дали обнадійливий прогноз по зарплаті

Зможуть купити більше: українцям дали обнадійливий прогноз по зарплаті
Фото: Доходи українців (РБК-Україна)

На середню зарплату в Україні тепер можна купити більше продуктів, впевнений експерт

В Україні середня заробітна плата стала вміщувати більше продуктів, ніж рік тому. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Олексій Дорошенко, голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж.

За його словами, експерти Асоціації порахували, як змінилася купівельна спроможність українців за 2018 рік на продукти, за якими спостерігає держава.

"Ми взяли середню заробітну плату в Україні за листопад 2017 - 7479 гривень та по листопад 2018 - 9161 гривень. А також ціни за грудень 2017-го і 2018-го років, згідно з офіційними даними. Дані статистики щодо середньої заробітної плати відрізняються від даних Пенсійного фонду. Але динаміка зростання її схожа: за одинадцять місяців минулого року, за підрахунками Держкомстату, показник середньої зарплати зріс на 19%, а за даними Пенсійного фонду - на 17,5%", - повідомляє Олексій Дорошенко.

Він додає: це вплинуло б на те, що купівельна спроможність зменшилася на житній хліб і батон.

"Але по більшості продуктів рівень життя українців, які отримають середню заробітну плату, виріс. У той же час говорити, що він істотно збільшився, буде явним перебільшенням", - пояснює експерт.

Зможуть купити більше: українцям дали обнадійливий прогноз по зарплатіФото: Українці можуть дозволити купити більше продуктів на середню зарплату – експерт (РБК-Україна)

За 2018 рік на мінімальну заробітну плату українець може придбати більше 23 продуктів. Так, можливість купити яблука збільшилася на цілих 123%, або на 549 кілограмів. Гречки українці можуть придбати на 69% більше, тобто 220 кілограмів. Також – на 35% більше цукру, на 35% більше яєць і на 20% більше олії.

Свинини українці можуть купити більше на 16%, рису – на 19%, курячої тушки – на 16%. Кисломолочного сиру – на 13% більше, молока – на 12%, вершкового масла – на 11%, а мороженої риби – на 11%.

Сала тепер українці можуть дозволити собі купити на 10% більше, проте макарони стали доступнішими тільки на 2%.

"Що стосується батона. Якщо в кінці 2017-го року українець міг купити 723 батонів по 500 грамів, то через рік – 729 батонів. Рівень життя, виміряний в батонах, піднявся на 1%, або на 6 штук. Тепер - хліб житній. У грудні 2017-го року людина, який отримувала середню зарплату, могла дозволити купити 496 кілограмів хліба, а в грудні 2018року – 502 кілограмів. Купівельна спроможність зросла за рік на 1%, або на 6 кілограм", - повідомляє Олексій Дорошенко.

Нагадаємо, раніше стало відомо, кому підвищать зарплати у лютому 2019 року.

Також експерти розповіли, чому зростуть тарифи на газ і як при цьому платити менше.

Відео: чи Можна економити на купівлі ліків? (video.rbc.ua)

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся