ua en ru

"Спочатку підсміювалися з дідугана": в мережі розповіли зворушливу історію про 77-річного бійця АТО

"Спочатку підсміювалися з дідугана": в мережі розповіли зворушливу історію про 77-річного бійця АТО Фото: 77-річний боєць (справа) (facebook.com yurii.skrebets)

Боєць служив поблизу Донецького аеропорту, Старогнатівки, а тепер – в Авдіївці

В мережі розповіли зворушливу історію про найстаршого бійця АТО. Про те, як потрапив на фронт, 77-річний боєць розповів в інтерв’ю виданню svoboda.

Борис Мельник з позивним "Тихон" родом з Тернопільської області. Його вважають найстарішим воїном в АТО.

Боєць служив поблизу Донецького аеропорту, Старогнатівки, тепер – в Авдіївці.

За словами "Тихона", піти на війну його змусив патріотизм і вболівання за свій народ.

"На війну я потрапив з Майдану вже обстріляний, тож вибухи були звичними. Зрештою, чого мені вже було боятися в такому віці? Звичайно, що в ЗСУ мене не взяли б. Тому пішов добровольцем. Всі спочатку підсміювалися з дідугана, але безпосередньо на передовій ставлення змінилося. До речі, з Майдану на війну пішло багато хлопців, у тому числі два моїх сини – Устим і Данило", - розповів він.

77-річний герой зазначив, що йому боліло серце за Україну, тому він не міг спокійно спостерігати з екрана телевізора за тим, що відбувалося на фронті.

"Уперше на передову, а було це в Пісках, я потрапив перед Водохрещем у 2015 році без дозволу командування. Тоді керівник "Правого сектору" з Рівненської області Роман Коваль віз допомогу добровольцям і взяв мене з собою. Там я й залишився. Тоді в Пісках було пекло, більше ста обстрілів на день. Згодом, вже офіційно, у складі 1 штурмової роти ДУКу (командир "Да Вінчі") воював у Старогнатівці. втретє на передову в Авдіївську промзону потрапив як сапер 5-го окремого батальйону Української доборовольчої армії, командир "Покутяка", - розповів Борис Мельник.

Чоловік розповів, що дуже важко переживає через загибель побратимів.

"У мене в пам’яті часто виникають образи людей, з якими ще вчора спілкувався. Душа ридає під час похоронів, коли ти бачиш невимовний біль матерів і дружин, а особливо – дитячі очі, повні сліз", - говорить боєць.

Нагадаємо, що на Донбасі бойовики розіслали бійцям АТО цинічні повідомлення, намагаючись підірвати їх моральний дух.