ua en ru

"Дотримуватися правил неможливо": український бізнесмен висловився про культуру водіння в Києві

"Дотримуватися правил неможливо": український бізнесмен висловився про культуру водіння в Києві Фото: Київський трафік (autocentre.ua)

На його думку, головним принципом водіїв у Києві є нікому і ніколи не поступатися

Відомий український бізнесмен та громадський діяч Ілля Кенигштейн досить жорстко прокоментував культуру водіння в Києві. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

На його думку, дотримуватися правил дорожнього руху в місті просто неможливо.

"Я давно хотів написати про культуру водіння в Києві. Я звичайно знаю, як це відбувається в інших містах, але в Києві ситуація дійшла до такого рівня, що мати автомобіль - означає їздити, не дотримуючись правил дорожнього руху. Тому що дотримуватися правил більше неможливо. Цьому сприяє все - розбиті дороги, відсутність розмітки, застиглі на роки ремонти, перекошені тротуари, заставлені автомобілями, узбіччя, уздовж яких стоять миготливі аварійкою мудаки, і багато іншого", - написав бізнесмен.

При цьому Кенигштейн виділив і головний принцип.

"Але головним у всьому цьому є принцип нікому, ніколи і ні за яких обставин не поступатися. Ось ця нездатність ділитися - є ніщо інше як вузькість мислення. Вузькість мислення - це коли на іподромі у коня вздовж морди ставлять шторки, щоб він дивився тільки вперед і не відволікався. Але це у коні. У людей по іншому. Люди вдягають такі шторки собі на очі самостійно. Ось ці шторки - і є головний бич нашого суспільства", - вважає він.

Чоловік порівняв принцип пересування на автомобілі в Києві з теорією розбитих вікон.

"Давайте називати речі своїми іменами - їздити по нашим дорогам і завжди дотримуватися правил дорожнього руху - неможливо. Ми всі кожен день робимо правопорушення і знаємо про це. Принцип пересування на автомобілі в Києві базується на відомій теорії розбитих вікон, описує момент настання асоціальної поведінки та подальшого поширення його в суспільстві як епідемії. Якщо хтось розбив скло в будинку і ніхто не вставив нове, то незабаром в цьому будинку не залишиться жодного цілого вікна. Явні ознаки безладу і недотримання людьми прийнятих норм поведінки провокують оточуючих також забувати про правила і вести себе як мудаки", - зазначив Кенигштейн.

Бізнесмен зізнався, що в його очах зграя мавп виглядає більш цивілізованою.

"У результаті виниклої ланцюгової реакції, принципи пересування в Києві вже давно перетворилися в цинічну насмішку над правил людського співіснування. Зграя мавп під час рейду за бананами веде себе куди більш цивілізованою»" - відверто заявив активіст.

"Дотримуватися правил неможливо": український бізнесмен висловився про культуру водіння в КиєвіСкріншот поста облікового запису facebook.com/kenigshtein

При цьому Кенигштейн назвав і своє бачення, як можна вийти з цієї ситуації.

"Як це змінити? Штрафами. Величезними, шокуючими, образливими штрафами. І невідворотністю покарання. Бидло треба жорстко карати, тому що ніякими закликами дотримуватися правила його переконати не можна. Тільки покарання через його больову точку — бабло", - впевнений чоловік.

"А взагалі, звичайно, це сумно. Вся ця нездатність адекватно оцінювати події навколо себе і змушувати себе змінюватися відповідно. З одного боку маємо унікальний соціальний феномен загальної єдності, що дозволяє більшістю змінити реальність навколо себе. З іншого боку маємо величезну кількість жлобів зі шторками на очах, агресивно пожирають і переварює всі ці досягнення. Бидло - це не спосіб життя, це стан душі", - підсумував він.

"Дотримуватися правил неможливо": український бізнесмен висловився про культуру водіння в Києві

Скріншот поста облікового запису facebook.com/kenigshtein

До речі, в Луцьку патрульні зупинили автомобіль, водій якого проїхала на червоне світло. Як виявилося, за кермом у машині була 21-річна модель Надія Гавура. Дівчина є претенденткою на звання "Міс Україна".

Про це стало відомо, завдяки користувачам мережі, які впізнали її на відео ДТП. Дівчина намагалася переконати патруль, що вона твереза. Але тест показав - алкоголь перевищує норму в 5 разів. Модель пролетіла на червоне світло, навіть не помітивши "копів".