ru ua

Софію Київську рятують від серйозної проблеми

Софію Київську рятують від серйозної проблеми Фото: Софія Київська (Flickr.com-Tanya K.)

Національний заповідник страждає від грибка

У Києві в Софійському соборі провели незвичайні роботи з антисептичної обробки повітряних каналів вентиляції в стародавньому приміщенні. Справа в тому, що собор зіткнувся з серйозною проблемою. На стінах з'явився грибок.

За словами Нелі Куковальської, гендиректора Національного заповідника "Софія Київська", у приміщенні завівся рідкісний вид грибка на стінах, передає "Сегодня".

"Ми помітили плями на стінах ще в 2016 році, і їх тонування, яку провели реставратори, на жаль, не допомогла. Нам довелося звернутися до вчених, щоб визначити, що це за мікроорганізми. Ми звернулися в Інститут мікробіології НАНУ. Їх фахівці провели глобальне дослідження, возили зразки в Європу і визначили: це грибок, якого немає в Україні", - сказала Куковальська.

Зараз зроблено все можливе для усунення проблеми.

"на Жаль, ми поки не знаємо, як його лікувати. За рекомендацією вчених ми провели ці превентивні роботи. Наші співробітники почистили всі повітряні канали, прибрали пил і сміття, все продезінфікували вапном, щоб грибок не поширювався", — підсумувала Куковальська.

Софія Київська - найдавніший вцілілий архітектурний пам'ятник Русі, один з найбільших християнських храмів свого часу. Згідно з останніми дослідженнями, Софійський собор заклав київський князь Володимир Великий 1011 р., а побудований він був не пізніше 1018 р.

Читайте також на Софії Київської знайшли унікальну напис давністю тисячу років.