ua en ru

Соціологи розповіли про демографічну кризу в ЄС

Соціологи розповіли про демографічну кризу в ЄС Фото: Прапор ЄС (pixabay.com/moritz320)

Однак міграційна криза справила позитивний вплив на демографічну ситуацію

Населення країн-членів ЄС в середньому старше жителів інших континентів. Це показали результати соціологічного дослідження, і тому Європа потребує припливу населення, переважно молоді. Про це повідомляє DW.

Жителі європейських країн у середньому старші жителів інших континентів. До такого результату прийшли співробітники Берлінського інституту населення і розвитку в соціологічному дослідженні, опублікованому у вівторок, 25 липня. Нинішня ситуація може призвести до проблем з виплатою пенсій та соціальних допомог у майбутньому. На думку дослідників, перед роботодавцями може також виникнути проблема пошуку висококваліфікованого персоналу.

"Це дуже суттєво тому, що економіка XXI століття орієнтована скоріше на висококваліфіковані кадри, ніж на машини", - заявив Райнер Клингхольц (Reiner Klingholz), директор Берлінського інституту населення і розвитку.

У 2015 році показник смертності в 28 державах-членах ЄС перевищив показник народжуваності вперше з часів Другої світової війни. Тим не менш, згідно з прогнозами, населення Європейського Союзу продовжить рости і збільшиться з 510 до 529 мільйонів чоловік до середини століття. Причиною того, за словами Клингхольца, є імміграція з інших країн. Зокрема, нинішній міграційний криза і пов'язаний з нею приплив населення в країни ЄС надали позитивний вплив на демографічну ситуацію на континенті.

Дослідження також виявило демографічну неоднорідність Європи. Так, в країнах Центральної, Західної і Північної Європи в найближчому майбутньому очікуються відносно високі показники народжуваності та імміграції. Країнам Південної та Східної Європи, навпаки, загрожують демографічні втрати.

Нагадаємо, що у Середземному морі загинуло понад 2 тис. мігрантів з початку року.