Соцмережі звинувачують у радянізації українську "Вікіпедію"

Соцмережі звинувачують у радянізації українську "Вікіпедію"
Фото: "Вікіпедія"

Користувачі мережі звернули увагу на радянізацію української сайту

Політтехнолог Ростислав Мартинюк вважає сайт "Вікіпедія" одним з невидимих фронтів, над яким тримає опіку Москва. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, радянізація на "Вікіпедії" робиться примхливо і химерно, за всіма канонами гібридної війни. На користь своєї думки Мартинюк навів деякі факти.

"Остання знахідка "вікірадянизаторів" - записувати всіх, хто народився в Україні в період з 1919 по 1991 р. уродженцями "УРСР, СРСР" і ставити поруч заборонену українським законодавством радянську символіку. Тому, наприклад, всі депутати Верховної Ради - включаючи наймолодших, позначаються як уродженці "УРСР, СРСР", а поруч стоїть червонуща іконка прапору СРСР - на закусь", - повідомив політтехнолог.

 

Вже 10 років спостерігаю за хвилями совєтизації української Вікіпедії - це одне з найпотужніших і найдинамічніших масови...

Опубліковано Rostyslav Martynyuk 19 березень 2017 р.

Також, він зазначив, що у "Вікіпедії" почали часто з'являтися позначення "перша леді УРСР".

"Перша леді УРСР - це, наприклад, дружина Щербицького: місіс Аріадна Гаврилівна Щербицкая. Правда цікаво? А ось Каганович, якого піднялася рука написати "Українська партійним діячем", теж жив з Першою Леді УРСР - це така Марія Марківна Канановіч", - написав Мартинюк.

Крім того, політтехнолог навів і ряд інших фактів, що свідчать про радянізацію ресурсу.

За словами Мартинюка така ситуація з українською "Вікіпедією" буде продовжуватись до тих пір, поки факт окупації України 1921-1991 не буде визнано окремою постановою Верховної Ради. З думкою політтехнолога про радянізації згодні і інші користувачі мережі.

alt

Читайте також, Поклонська підірвала мережа ініціативою про спрощення видачі російських паспортів.

 

 

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся