Спав на голих нарах: житель Дніпропетровської області розповів, як побував в полоні у бойовиків
Дружина подала заяву про пропажу, але поліція його не шукала
Житель Дніпропетровської області Олександр Кучма розповів, як провів кілька тижнів у Краматорському ізоляторі в полоні у бойовиків "ДНР". Про це повідомляють "Факти".
В полон Олександр Кучма потрапив випадково в травні 2014 року. Він поїхав провідати сина, який зі своєю Дніпровською 25-ою десантною бригадою був на позиціях між Слов'янськом і Краматорськом. Краматорськ на той момент ще не був звільнений. Від рідного села Новомихайлівка до позиції сина Олександр дістався спокійно. Він привіз бійцям запас продуктів. А на зворотному шляху його автомобіль з прапором України захопили бойовики. У слідчому ізоляторі Краматорська чоловік провів майже два тижні.
"На зворотному шляху мою машину зупинили, витягнули мене звідти, доклали прикладом автомата по голові, пошкодивши зуби і ніс, натягнули на голову поліетиленовий пакет, зв'язали руки. Спочатку привезли до будівлі Краматорського міськвиконкому (це я пізніше зрозумів, де перебуваю). Там, як я почув, бойовик, який мене туди доставив, оголосив присутнім біля будівлі бабкам, що я "возив продукти фашистам", і запропонував... поплювати мені в обличчя. Бабки відмовилися. Потім мене привезли в ізолятор тимчасового утримання Краматорського міського відділу міліції, де і протримали 11 днів", – розповів Олександр Кучма.
Він повідомив, що спочатку його помістили у вологу камеру, де він спав на голих нарах, які застилав ганчіркою для миття підлоги.
"Потім випросив собі "кращі" умови утримання. Мене як марного в плані видобутку якихось цінних відомостей переселили у "люкс" – камеру на двох, де на нарах були матрац і подушка", – розповів чоловік.
Олександр Кучма повідомив, що навіть там були нормальні адекватні люди. Зокрема, один із слідчих вів себе пристойно – нічого не випитував і руки не розпускав. Чоловік припустив, що слідчий був українським розвідником. Також там була жінка, яка приносила ліки і продукти.
"Жінка на прізвисько "Хрестик" приносила нам ліки, ділилася продуктами. Слідчий один був явно нашим розвідником – руки не розпускав і особливо нічого не вивідував", - зізнався Кучма.
Фото: Олександр Кучма з сином Ігорем (fakty.ua)
Через два тижні Олександра випустили на свободу і дістатися додому йому допомогли волонтери.
"А коли мене випустили на волю в незнайомому місті, то волонтери-підпільники нагодували і запропонували переночувати у них вдома, де я зв'язався зі своїми близькими по інтернету, а потім купили квиток на автобус. Думаю, що ці люди опинилися поруч не випадково – схоже, вони зустрічали бранців, яких випускали з катівень", – розповів Олександр Кучма.
Він стверджує, що поліція не цікавилася його зникненням і статусу колишнього полоненого у нього немає. А сім-карта з його зниклого телефону виявилася у жителя Донецької області.
"Сам звертався в поліцію, повідомивши про своє повернення, так як дружина подавала заяву про те, що я пропав безвісти, а також заявляв про викрадення у мене автомобіля і телефону. Але ні машина, ні телефон не знайшлися. Хоча телефон працює досі. Друзі, які подзвонили на мій старий номер, потрапили на якусь людину, яка повідомила, що проживає на звільненій території Донецької області. За його словами, ця SIM-карта йому якимось чином дісталася разом з мобілкою в Краматорську в 2014 році", – розповів чоловік.
Олександр зізнався, що ці дні не пройшли для нього безслідно. Восени 2014 року у 44-річного чоловіка стався інсульт і проблеми з тиском його мучать досі.
"Почав скакати тиск, а восени 2014 року у мене був інсульт. Кілька разів довелося звертатися до дантиста, і донині щелепа болить при зміні погоди. З дружиною Світланою тримаємо господарство – свинки, курочки, є город. Я на дозвіллі збираю корпусні меблі", – повідомив Олександр Кучма.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Полтавській області в'язнів годували смертельно небезпечним м'ясом.
А також повідомляли про те, що у мережі розповіли про "катів" у кримській в'язниці.
Відео: РБК-Україна