ua en ru

Фахівець з кадрів пояснила, чому українці масово їдуть працювати за кордон

Фахівець з кадрів пояснила, чому українці масово їдуть працювати за кордон Фото: pixabay.com reksik004

Польща і Чехія спрощують працевлаштування українців

Фахівець з кадрів Тетяна Пашкіна розповіла, чому українці масово залишають Україну і їдуть працювати за кордон. За її словами, молодь прагне в Європу, а люди від 40 до 50 років в Росію, пише Gazeta.ua.

"В Росії просять тільки різноробочих, будівельників і водіїв. Інтелектуальних професій практично немає. І відправляють в Магадан, Якутію, Далекий Схід. Якщо в Московську область, то це тільки няні, доглядальниці, або на підсобні роботи. Такі вакансії з'являються раз на кілька місяців. Зазвичай в Росії залишаються працювати люди у віці 40-50, які вже давно туди їздять. Молодь обирає Європу. Мало хто захоче працювати машиністом бульдозера десь на крайній Півночі", - розповіла Тетяна.

За її словами, люди хочуть отримувати гідну оплату праці за свою роботу.

"Далі буде ще гірше. Тому що влада до кінця не розуміє, як багато українців не те, що хоче, а змушені виїжджати на роботу за кордон. Люди хочуть отримувати нормальну заробітну плату", - додала вона.

За словами HR, деякі працівники влаштовуються працювати за кордоном надовго.

"Не всі працівники виїжджають за кордон. Частина просто змінюють професію. Наприклад, офіціанти стають програмістами, там краще платять. Також багато залежить від внутрішніх факторів. Є такі компанії, де плинність кадрів мінімальна. Працівників влаштовує зарплата, мають соціальний пакет і працюють за 10 років. А є такі, де співробітники надовго не затримуються. Їх більше приваблює робота за кордоном ", - сказала експерт.

Нагадаємо, що донецькі заробітчани розповіли правду про каторжну працю в Росії.