ua en ru

У США дитині зробили пересадку обох рук, які будуть рости разом з нею

У США дитині зробили пересадку обох рук, які будуть рости разом з нею Фото: Лікарі (pixabay.com/skeeze)

Хірурги провели унікальну операцію з трансплантації кінцівок

Американські хірурги провели унікальну операцію з пересадки обох рук. Вперше у світі дитині успішно трансплантували обидві руки. Про це повідомляє ТСН.

Маленький Зайон із США втратив кінцівки в 2-річному віці. Обидві руки довелося ампутувати після важкої інфекції. Без рук хлопчик прожив шість років.

Лікарі прийняли рішення повернути дитині руки. Операція по трансплантації тривала понад 10 годин.

"Він впорався насправді добре, краще за деяких дорослих. Я ніколи не бачив, щоб Зайон плакав чи кричав, скаржився на біль. І ніколи не бачив, щоб він не хотів лікуватися. Він просто чудова людина", - розповів лікар-трансплантолог Скотт Левін.

Після операції хлопчик мав витримати дворічний процес відновлення. З ним працювали реабілітологи та психологи, які дійшли висновку, що руки Зайона працюють успішно і його мозок сприймає їх, як власні.

Тепер Зайон може сам одягатися, їсти й т. д. За його словами, витерпіти всі випробування йому допомогла мама.

"Він став дуже незалежним, не потребує мене весь час. Навіть ліки п'є сам. І я відчуваю себе так: "О Боже, то я не буду йому потрібна в наступному році?". Гірко-солодке почуття, але я щаслива за нього", - розповіла жінка.

Сам Зайон запевняє, що залишився таким, як і раніше.

"Замість не мати рук, я маю дві. А все інше лишилося таким же – мої друзі не змінилися, їх ставлення таке ж. Я все ще дитина", - зазначив він.

Медики запевнили, що нові кінцівки будуть рости і розвиватися разом з хлопчиком.

Відео: Трансплантація кінцівок у США (YouTube/ТСН)

До речі, в Австралії пересадили пацієнтові великий палець ноги на руку.