Стало відомо, які продукти в Україні подорожчали найбільше

Стало відомо, які продукти в Україні подорожчали найбільше
Фото: Продукти в супермаркеті (РБК-Україна)

Найменше подорожчали яйця

У мережі розповіли, які продукти найбільше подорожчали в Україні за останній рік. Ціни на м'ясну продукцію підскочили вгору найбільше, повідомляє "Аграрний тиждень". Порівнювалася вартість від грудня 2016 року до листопада 2017 року.

Зокрема, ціни на м'ясо та м'ясо продукти, з початку року зростали перманентно щомісяця. Особливо різкий стрибок спостерігався в червні-липні, коли вони подорожчали майже на 5% щомісяця. Всього станом на жовтень 2017 м'ясо та м'ясо продукти подорожчали на 29,2% порівняно з груднем минулого року.

Динаміка цін на молоко була дещо іншою. До березня ціни зросли приблизно на 6%, що пов'язано з сезонними причинами, потім до липня трохи впали, (близько 4%), а в серпні знову почали зростати, зросли до жовтня ще на 10,1%. Таким чином, з грудня по жовтень 2016 2017 загальне зростання цін становить 12,4%. Схожа ситуація і з сиром і сиром, які виробляються з молока, тому логічно, що динаміка цін на них була схожою, і в цілому вони подорожчали на 13,6% в порівнянні з груднем 2016.

Найменше зросла ціна на яйця, хоча вартість протягом року була більш динамічною. Так, з початку року по травень спостерігався стрімкий сезонне падіння цін, вони впали на цілих 58%. Швидкий же ріст почався восени, тільки за вересень місяць яйця подорожчали на 31%, і ще на 14,9% - за жовтень. Тобто, враховуючи великі коливання, в середньому за неповний рік ми маємо зростання цін на яйця на 2,1%.

Причиною подорожчання м'яса називають велику захворюваність свиней африканською чумою. Курятина подорожчала через збільшення попиту на неї.

Нагадаємо, що фитнес-тренер розповіла українцям, як не переїдати під час застілля.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся