ru ua

Стало відомо, за яких умов Україна поверне Крим

Стало відомо, за яких умов Україна поверне Крим Фото: Крим (Колаж РБК-Україна)

Військовий експерт розповів, якими шляхами окупований півострів може повернутися в країну

Крим повернеться в Україну протягом п'ятнадцяти років, однак вкрай важливо, щоб тема Криму не випала з інформаційного порядку в Україні та світі. Таку думку висловив військовий експерт Олексій Арестович в інтерв'ю "Апострофу".

Експерт підкреслив, що Крим, на відміну від Донбасу, вважається окупованою територією з усіма витікаючими наслідками.

"Потрібно працювати над збором юридичного матеріалу для того, щоб засудити Росію як державу... переважити на неї соціальне забезпечення територій, накопичувати базу щодо злочинів", - зазначив Арестович.

За його словами, в Росії навіть серед опозиції існує домовленість про невіддачу Криму.

"Є чотири рамки - внутрішньоросійська, міжнародна, внутрішньокримська і внутрішньоукраїнська. От коли ці чотири рамки будуть готові до повернення Криму, він повернеться", - заявив експерт, зазначивши, що для цього потрібні постійні зусилля – як з боку влади, так і з боку громадськості.

Однак Арестович не виключає повернення анексованого півострова військовим шляхом.

"Під час анексії у нас було 6 тисяч обірваних солдатів. От коли у нас буде 600 тисяч солдатів проти 60 тисяч в Криму - тоді можна повертати. З 20 тисячами солдатів ми не можемо повертати Крим військовим шляхом. Коли буде 200 тисяч – вже можна починати про це говорити, а з 2 мільйонами українських солдатів – точно можна повертати", - сказав він.

При цьому експерт додав, що повертати Крим військовим шляхом потрібно тоді, коли окуповане населення захоче, щоб його повернули будь-яким шляхом.

"Я скажу, що Крим повернеться протягом п'яти років. Як ви думаєте, чи повернеться він чи ні? Але акт війни ми з вами зробили. Може прилетіти "чорний лебідь" - і Крим може завтра повернутися. А може не прилетіти - і тоді він буде в природних процесах повертатися від 5 до 15 років. Але він гарантовано повернеться, це ми точно знаємо, залізно. Питання в термінах", - заявив військовий експерт.

До речі, у мережі показали туристичний аншлаг на курорті Азовського моря.