Герой-коханець: Стало відомо, кого любив Тарас Шевченко

Стало відомо, кого любив Тарас Шевченко
Фото: Тарас Шевченко

Український поет заводив стосунки як з простими дівчатами, так і з представницями знатного походження

У житті Тараса Шевченка було дев'ять жінок, до яких він мав романтичні почуття, передає "24 канал".

Дослідники вважають, що першим коханням Кобзаря була його сусідка Оксана Коваленко, яку поет згадував у вірші "Мені тринадцятий минало...". Молоді люди були хорошими друзями і всі, хто їх знав, думали, що в майбутньому на пару чекає весілля. Але склалося інакше – в 15 років Шевченко поїхав до Відня разом з паном Енгельгардтом. У рідне село він повернувся лише через 14 років. У Оксани тоді вже був чоловік і двоє дітей.

altФото: Оксана Коваленко

Тоді поет закохався у 15-річну натурницю німецького походження Амалію Клоберг, яку Кобзар відбив у свого вчителя Івана Сошенка. Її оголений портрет в ліжку з розпущеним волоссям Тарас підписав "Чевченко", а в повісті "Художник" він виводить Амалію під ім'ям Паша.

altФото: Амалія Клоберг

Коли Шевченко закінчив академію в Петербурзі, він перебрався в будинок князя і генерала Миколи Рєпніна-Волконського, де познайомився з його 35-річною донькою Варварою. Пара прозустрічалась рік.

altФото: Варвара Рєпніна

Тарас Григорович мав заборонений зв'язок з Ганною Закревською, яка була заміжня.

altФото: Ганна Закревська

Після цього у нього зав'язався роман Феодосією Кошицей, причому настільки бурхливий, що поет хотів одружитися на ній. Однак батько дівчини був священиком і не дав благословення. На жаль, життя Феодосії досить рано обірвалося після того, як вона зійшла з розуму.

З Ганною Усаковою у Шевченка теж не склалися довгострокові стосунки, оскільки жінка була заміжня, і пару засуджували за заборонений зв'язок.

altФото: Ганна Усакова

В якийсь момент поет Кобзар познайомився з актрисою Катериною Піуновою, якій він допоміг потрапити в трупу. Але дівчина не оцінила старання поета і втекла до Казані з 25-річним колегою.

altФото: Катя Піунова

Для Шевченка мати стосунки із заміжніми жінками було не вперше. Поетові сподобалася дружина його друга Михайла Максимовича Марія, яка дуже любила вірші і картини свого шанувальника. Ходять чутки, що дитина Максимовичей насправді була від Шевченка, інші ж кажуть, що між поетом і дружиною його друга була тільки дружба.

altФото: Марія Максимович

Останнім коханням Кобзаря стала служниця Лукерія Полусмак, яка була набагато молодшою за Шевченка. Коли вони побралися, дівчина почала загравати з друзями поета, а після втекла з перукарем.

altФото: Лукерія Полусмак

До речі, у мережі обговорюють неординарне фото Тараса Шевченка.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся