ua en ru

Стало відомо, як шахраї обдурюють українських заробітчан в Європі

Стало відомо, як шахраї обдурюють українських заробітчан в Європі Колаж РБК-Україна

Жертвами зловмисників стали близько 200 осіб

ДПСУ ліквідувала канал нелегального переправлення людей з України в Європу. Зловмисники обіцяли людям легальне працевлаштування у Великобританії і зарплату 4-7 тис. фунтів на місяць, але насправді гастарбайтерів чекало трудове рабство. Про це повідомляє видання Fakty.ua.

"Операцію по викриттю цього нелегального каналу перевезення людей почали ще в листопаді минулого року. Імовірно, жертвами зловмисників стали близько 200 осіб", - розповів помічник начальника Держприкордонслужби України Олег Слободян.

Спочатку жертвам оформляли трудові візи на роботу в Польщі, щоб вони могли в'їхати на територію Європейського Союзу. З Польщі їх переправляли в Литву. Там учасники банди - місцеві жителі - різними способами добували справжні паспорти і водійські посвідчення громадян Литви. А потім розподіляли між працівниками документи так, щоб вони були схожі на справжніх власників. Для того, щоб схожість була максимальною, використовували грим, перуки тощо.

Якщо ж необхідних документів роздобути не вдавалося, українців нелегально переправляли - у схованках, які були обладнані в фурах далекобійників.

"Люди розраховували за короткий термін заробити, наприклад, на купівлю квартири. Замість цього отримували копійки. Вони попадалися на тому, що потрібно було повернути кошти за їх переправлення з України до Англії. Відпрацьовувати жертвам припадало по одному-півтора року. Щоб залякати людей бандити били їх, погрожували розправою над рідними в Україні", - додав Слободян.

У ДПСУ зазначили, що з початку нинішнього року вдалося ліквідувати 11 каналів нелегального переправлення людей з України в Євросоюз. Ще вісім в розробці.

Нагадаємо, що у Литві правоохоронці запобігли продажу у рабство 9 українців.