ua en ru

Стало відомо, залишать у Дніпрі назву проспекту імені героя Небесної Сотні Сергія Нігояна

Стало відомо, залишать у Дніпрі назву проспекту імені героя Небесної Сотні Сергія Нігояна Фото: Сергій Нигоян (wikimedia.orgAndrey Shishkin)

Нігоян - один з перших загинув під час Революції Гідності

У Дніпрі остаточно перейменували проспект Калініна на проспект Сергія Нігояна, який загинув під час Революції Гідності на вулиці Грушевського в 2014 році. Про це повідомляють місцеві видання, а також голова міста Борис Філатов на своїй сторінці в Facebook.

Перед цим у Дніпрі пройшли громадські слухання щодо перейменування проспекту.

Причиною парламентських слухань стало те, що раніше апеляційний суд Дніпра визнав неправомірним рішення міської ради про перейменування проспекту Калініна в проспект Нігояна. Суд зобов'язав міськраду провести громадські слухання з даного питання.

Більшість з виступаючих на слуханнях заявили, що Сергій Нігоян – герой України і його ім'я необхідно увічнити.

"Сергій Нігоян – герой нашої країни. Це людина, який першим загинув на Майдані. Він став не просто людиною, він став символом міжнаціональної і міжконфесійної єдності в Україні. Сергій Нигоян віддав життя за те, щоб в нашій країні могли проходити такі обговорення, щоб народ міг вирішувати свою долю", – зазначив у своєму виступі радник міського голови Олег Ростовцев, передає dpchas.com.ua

Деякі громадяни виступили з думкою, що проспекту необхідно повернути його історичну назву – Чечеловский. Дана точка зору була прийнята учасниками негативно і піддалася критиці.

За результатами слухання, 150 з 175 чоловік віддали свій голос за те, щоб проспект носив ім'я Сергія Нігояна і далі.

"Суди, громадські слухання, депутати, крики, зойки, Громадська Рада, дискусії, шум у пресі. У місті не буде проспекту Калініна. А буде проспект Сергія Нігояна", - написав Філатов.

Стало відомо, залишать у Дніпрі назву проспекту імені героя Небесної Сотні Сергія НігоянаСкріншот поста (facebook.com/BorysFilatov)

Сергій Нігоян був учасником Евромайдана з 8 грудня 2013 року. На Майдані був охоронцем, жив у наметах разом з протестувальниками, а також у Будинку профспілок. 22 січня 2014 року був убитий під час протистояння на вулиці Грушевського в Києві.

Нагадаємо, що в Києві на вулиці Грушевського на колонах входу до стадіону "Динамо" імені Валерія Лобановського, де відбулися масові розстріли учасників Революції Гідності, напередодні святкування початку революційних подій вирішили повісити рекламний банер з Оксаною Марченко, яка є кумою президента РФ Володимира Путіна. Однак активісти спалили рекламу нового проекту з відомої ведучої.