ua en ru

Стало відомо, чому Аміна Окуєва і Адам Осмаєв відмовилися від держохорони

Стало відомо, чому Аміна Окуєва і Адам Осмаєв відмовилися від держохорони Фото: Аміна Окуєва і Адам Осмаєв (facebook.com/adamosmayev)

Друг родини розповів про характер загиблої Аміни Окуєвої

Колишній міністр молоді і спорту, а також ветеран АТО Дмитро Булатов пояснив, чому Аміна Окуєва і Адам Осмаєв відмовилися від державної охорони. Про це він розповів у програмі "Рандеву" для 5 каналу в суботу, 21 жовтня 2017 року.

Дмитро Булатов був не тільки другом сім'ї Аміни та Адама, але і разом з ними перебував на фронті. Він розповів, що Аміна Окуєва була не тільки лікарем, але і снайпером, так як прекрасно володіла зброєю і мала тверду силу волі.

За словами Булатова, Окуєва і Осмаєв не любили нікого напружувати і приймали рішення самостійно, тому відмова від державної охорони нікого не здивувала.

"Аміна і Адам завжди належали до тієї категорії людей, які не хотіли собою когось напружувати. І такі рішення вони не обговорювали ні з ким. У якийсь момент вони сказали: ми їздимо самі, тепер вже без держохорони. І це прозвучало як їх рішення, не пояснюючи подробиць. У нас в бойовому братерстві прийнято поважати рішення один одного, навіть якщо з цим рішенням ти не згоден ", - сказав Дмитро Булатов і додав, що він не був згоден з таким рішенням.

"Я не згоден з цим рішенням. Але наполягати людям, які дотримуються певних правил ввічливості, - а воїни виявляють велику ввічливість, ніж інші люди, вони вміють воювати, але чемність, їм просто не хочеться нікого напружувати, образити, - бути просто коректними. Так це вони себе бачать ", - так пояснив Булатов те, що не став відмовляти пару від їх рішення з приводу державної охорони.

Крім того, Дмитро Булатов розповів, що незважаючи на те, що Аміна Окуєва була громадянкою України, Адам Осмаєв громадянство так і не отримав. І основна причина – це конфлікт лідерами сусідних держав.

"Видача паспорта Осмаєву - це конфлікт між президентами України і Росії", - сказав Булатов.

За словами Адама Осмаєва, Аміна отримувала прямі погрози від глави Чечні Рамзана Кадирова.

"Але Аміна вже за ці роки теж досить їм сильно стала поперек горла. І є прямі погрози від [глави Чечні Рамзана] Кадирова в її адресу, де він називає її ім'я (і моє ім'я теж) і погрожує, що нас скоро вб'ють. Але це було ще в 2015 році", – сказав Осмаєв.

Доброволець АТО Аміна Окуєва загинула 30 жовтня на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області в результаті нападу на автомобіль Окуєвої і її чоловіка Адама Осмаєва. Адам Осмаєв отримав поранення.

Нагадаємо, озвучені нові версії вбивства Аміни Окуєвої.