ua en ru

Стало відомо, скільки росіян виправдовують сталінські репресії

Стало відомо, скільки росіян виправдовують сталінські репресії Колаж (РБК-Україна)

Справедливими покарання у сталінські часи вважають 16%

43% росіян, які чули про сталінські репресії, вважають, що без них неможливо було б зберегти порядок в країні. Про це свідчать результати дослідження, яке провели Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД), Музей історії ГУЛАГа і Фонд Пам'яті. Про це повідомляє "Дождь".

Соціологи відзначають, що обізнаність з цього питання залежить від віку і рівня освіти опитаних. Серед молоді у віці від 18 до 24 років про репресії чули в середньому 76% опитаних, серед тих, хто має освіту не нижче середнього, - 70%.

Справедливими покарання у сталінські часи вважають 16%. 68% називали їх несправедливими. Опитані впевнені в тому, що жертвами репресій ставали люди, незгодні з політикою влади (37%), ті, що користувалися громадським авторитетом (22%), зрадники і змовники (24%), а також шахраї і злодії (23%).

Найбільше громадяни РФ дізнаються про репресії з документальної літератури і преси (52%), новинних і аналітичних передач по телебаченню і радіо (46%), а також з розповідей близьких (48%). Про те, що серед їхніх рідних були люди, які зазнали каральних заходів за часів правління Сталіна, повідомили 24% опитаних.

До речі, меморіальну дошку йосипу Сталіну в російському вузі висміяли в карикатурі.