ua en ru

Названа несподівана цифра, як українські радіостанції виконують мовні квоти

Названа несподівана цифра, як українські радіостанції виконують мовні квоти Фото: Радіо (pixabay/StockSnap)

Як змінилася ситуація з українським контентом на радіо за рік

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар у своїй статті для "Дзеркала тижня" розповіла про те, як українські радіостанції виконують план по мовним квотами.

Вікторія Сюмар стверджує, що українські радіокомпанії перевиконують план за квотами. На перший рік дії закону частка українського медіаконтенту повинна була складати не менше 25%, але вже зараз їх частка складає 40%.

"Один із способів стимулювання розвитку українського інформаційного простору, який довелося взяти на озброєння, — це квоти. "Це не ліберальна і занадто регламентована міра", "це неможливо в сучасному відкритому світі", "це не буде працювати, бо диктує ринок і споживач", "у нас немає стільки якісного україномовного продукту, щоб забезпечити 24 години ефіру" — це тільки частина аргументів, які місяцями доводилося слухати, вводячи квоти на українську пісню в радіоефірі.

І ось через рік у нас є результат. Весь цей рік діяла квота 25%, з листопада — встановлений законом на радіо мінімум — 30% пісень. Але ситуація виявилася куди більш оптимістичною, ніж наші найсміливіші припущення. Вже зараз реальна частина українських пісень у радіоефірі — понад 40%. Чому? Все просто. Так, ринок відрегулював. Українці можуть виробляти якісний музичний продукт і, головне, хочуть його слухати. Він має високий рейтинг", - йдеться в статті.

alt

Фото: Розподіл квот по областях (nrada.gov.ua)

Закон, який регламентує кількість ефірного часу радіостанцій для пісень українською мовою набув чинності в листопаді 2016 року. Протягом першого року з моменту вступу документа в силу квота на україномовні пісні повинна становити 25%, протягом другого – 30%, з третього – 35%.

До речі, стало відомо про фейкові "українські" телеканали закордоном.