ua en ru

Стало відомо, як виникла ПВК "Вагнер", бойовики якої вбивали українців

Стало відомо, як виникла ПВК "Вагнер", бойовики якої вбивали українців Фото: Бойовик "ДНР" (vk.com/sdd_sevastopol)

Групу бійців в Україну набирав Дмитро Уткін ("Вагнер")

Командири російської незаконного збройного угруповання ПВК "Вагнер" розповіли про те, як їх бойовики воювали на Донбасі. Про це пише Радіо Свобода.

Троє представників командування "ПВК Вагнера" погодилися на умовах анонімності поговорити з кореспондентом. Вони брали активну участь у війні на Донбасі на стороні терористів, воювали в Сирії.

Бойовики підтвердили, що "Загін Вагнера" бере витоки в Сирії в 2013 році, коли двоє росіян, які працювали в ЧВК Moran Security Group – Вадим Гусєв та Євген Сидоров, зареєстрували в Гонконзі ПВК "Слов'янський корпус".

Після повернення в Москву в жовтні 2013 року вижили бійців ПВК допитали слідчі ФСБ, а керівники "Слов'янського корпусу" Гусєв та Сидоров в жовтні 2014 року засуджено до трьох років ув'язнення.

Тим не менше, ідея створення приватних військових загонів сподобалася керівництву РФ.

Стало відомо, як виникла ПВК "Вагнер", бойовики якої вбивали українцівФото: "Вагнеровцы" (twitter.com dubovoyslavyans)

Групу бійців в Україну набирав Дмитро Уткін.

"В 2014 році товариш Стрельков зайшов в Слов'янськ, і купа людей захотіла Стрелкову допомагати. Перетнути український кордон вони не могли, тому що на той час існувала межа, і вся організація відбувалася в Ростові-на-Дону. Орендували базу, взяли грамотних офіцерів спецслужб і Міноборони. Перший загін пішов – "Місяць", у червні 2014-го, другий – "Степ". Це були фактично ротно-тактичні групи чисельністю до 250 осіб. ПВК тоді не було, але зарплату платили", - каже командир бойовиків.

За його словами, одним із загонів, що "зайшли" в Донбас, був загін Дмитра Уткіна, його скоро стали називати позывному цього командира бойовиків – Вагнер.

Повідомляється, що за цими групами спостерігали, частину розформували (наприклад групу Ігоря Безлера (Біса), "група Вагнера" зарекомендувала себе добре, було прийнято рішення її укрупнити.

"Вагнер взагалі жорстка людина, не тюфяк, – говорить один з командирів ПВК. – Він приїжджав на позиції під Пальміри, роздягнувся, у нього на руці німецька свастика, наколка. А у нього з рогами. Він рідновір", – розповів один із співрозмовників.

Тепер бойовики цього формування знову воюють в Сирії.

Нагадаємо, що відома російська телеведуча і кандидат в президенти РФ Ксенія Собчак потрапила в розділ "Чистилище" українського сайту "Миротворець".

Хайп таксі #4: "Ваше ставлення до легалізації короткоствольної зброї" (відео: РБК-Україна)