Старшокласники з окупованих територій отримають грант на освіту

Старшокласники з окупованих територій отримають грант на освіту
Фото: Випускників шкіл з окупованих територій запрошують на навчання в УАЛ (надане авторами)

Випускників шкіл та коледжів із непідконтрольних територій Донецької, Луганської областей та Криму віком від 16 до 18 років запрошують на навчання в Українську академію лідерства

Активна, здатна критично мислити молодь не тільки отримає доступ до якісної освіти, а й стане важливою ланкою для збереження зв'язку між жителями окупованих земель і Україною.

"За три роки роботи академії 17 дітей прийшли в академію в статусі внутрішній переселенців, або з територій, де велися бойові дії,— розповідає Роман Тичківський, керівник Української академії лідерства. — Цього року ми спеціально зарезервували місця для таких хлопців і дівчат, бо вважаємо, що всі мають рівні права на освіту, і хочемо дати їм більше можливостей об’єднатися з однолітками, Україною та світом".

"Головна мотивація для підлітків переїхати з окупованих територій – це бажання знову відчути себе у безпеці. Це відчуття вони втратили разом із рідними чи давніми друзями, — говорить практикуючий психолог Дмитро Телечкун. — Ці діти потребують часу та підтримки, у першу чергу для того, щоб втілити в життя свої плани, про які довелося забути через події на сході та у Криму. Проте діти травмуються всюди, війна — це тільки каталізатор. Якщо підліток побачив ціль та відчув підтримку, він на шляху подолання кризи. Є діти-переселенці, які усвідомили, що вони втратили, і тепер вступають у педагогічні виші, аби допомагати іншим, виховувати майбутнє покоління і не допустити, щоб і воно опинилося за межею".

Десятимісячна програма академії пропонує вивчати понад 30 дисциплін, серед яких - управління проектами, історія, фінансовий та комунікаційний менеджмент, етикет. Її мета — допомогти молоді знайти себе, сформувати критичне мислення та розкрити лідерські якості.

Студенти подорожують країною, досліджуючи особливості кожного регіону, та за час навчання знайомляться з основами державотворення у країнах Європейського Союзу та Ізраїлі і зустрічаються зі світовими та українськими лідерами — від парламентарів ЄС до Святослава Вакарчука, який є членом Наглядової ради академії. Хоча б один день на тиждень студенти повністю приділяють волонтерській роботі. Вони допомагають спільнотам, а також втілюють у життя власні соціальні проекти.

Програму академії підтримують Адміністрація Президента, Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Етнічне походження, рідна мова кандидата не є визначальними. Необов’язково мати і атестат про середню освіту. Найсильніші кандидати потрапляють на дводенний відбір в один із осередків академії. Проходження відбору є безкоштовним, а на навчання в академії студенти отримують персональні гранти від інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund та партнерів УАЛ у розмірі 12 500 доларів. Ці кошти покривають витрати на навчання, проживання та страхування здоров’я.

Додатковий набір для молоді з тимчасово окупованих територій триватиме до 10 травня 2018 року на сайті ual.org.ua за спеціальним промокодом. Щоб отримати код для подачі заявки, напишіть у приватні повідомлення на сторінці Української академії лідерства у Facebook.

Нагадаємо, раніше мама четверокласника розповіла, як її син перестав ходити до школи і став щасливішим.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся